Gnome vs. KDE

2»

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Rogergr je dejal/-a:
    Upam da ne bom izpadu preveč neumen.
    Ubuntu ima v repozitorjih KDE namizje, a to pomeni da če ga naložim in se prijavim v sejo KDE dobim kubuntu?
    Kako to da Xubuntu nima možnosti GNOME v synaptiku?
    Namestiti moraš paket kubuntu-desktop. S tem dobiš na voljo vse pakete, ki so v kubuntuju, torej namestiš kubuntu.

    Za namizje gnome namesti paket ubuntu-desktop.
  • Jaz osebno tudi uporabljam gnome namizje. Enostavno mi je boljši kot kde. Sem tudi kde že poskusil sicer ne najnovejše različice ampak 10.04 pa tako kot Marek pravi se mi zdi, da je bilo preveč bugasto. Nikakor si nisem mogel nastaviti, da bi mi prikazovalo sliko na 2 monitorja. Vsakič se mi je zrušil grafični vmesnik in me je vrglo v tekstovni vmesnik. Pa se mi zdi, da je toliko grafičnih učinkov, da čist zamrzne računalnik.
  • Zadnjič sem iz dvd-ja preizkušal Kubuntu: No zdi se mi , da ima manj aplikacij( igre), pa tudi možnosti izklopa so manjše (npr ni mirovanja samo spanje (suspend RAM)). Kako je s tem, je Kubuntu zmogliovejši od Ubuntu. KDE aplikacije brez težav nameščam na ubuntu. Vnaprej hvala in lp!
    Kar se tiče barve je ubuntu top,: Je kubuntu ves sivoplav??

    R33D3M33R je dejal/-a:
    KDE aplikacije so top aplikacije, ki jim pogosto ne najdeš para niti v Windows. Govorim o Kate, K3b, Krusaderju in Kdevelop.
    Gnome ima številne bizarne hrošče, ki so prisotni že več let, pa jih nihče ne popravi. Govorim o premešavanju ikon v osnovnem gradniku gnome: gnome-panelu. Tak bug je nedopusten, odprt je že 4 leta -> ravno taka osnovna napaka odvrača novince od Linuxa!!
    Motilo me je recimo tudi pomanjkanje nastavitvenih možnosti. V KDE lahko nastavim vse živo, v Gnome se mi je pa zdelo, da nič ne morem nastaviti itd.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @Pazko: Ko zaganjaš z dvd-ja ni mirovanja, ne glede na to ali uporabljaš Ubuntu ali Kubuntu.

    Na Kubuntu se da brez težav nameščati Ubuntu programe in obratno. Torej če obstaja le en program iz KDE, uporabljaj Ubuntu + tisti program ali pa obratno. Je pa to malce zoprno, če imaš sistem z malo rama, saj rabiš imeti knjižnice KDE naložene v pomnilniku.
    Kubuntu (oz KDE.) je privzeto sivoplav, tako kot je Ubuntu črno/roza/oranžen, amapk vse to se da spremeniti s temami, če želiš.

    Skratka probaj oboje in preveri kaj ti bolj ustreza. Ima pa vsak nekoliko drugačne želje in pričakuje nekoliko drugačen sistem zato pa imamo toliko distribucij, namiznih okolij, itd ..
  • RAM-a imam veliko: 4 GB.
    andrejZ je dejal/-a:
    @Pazko: Ko zaganjaš z dvd-ja ni mirovanja, ne glede na to ali uporabljaš Ubuntu ali Kubuntu.

    Na Kubuntu se da brez težav nameščati Ubuntu programe in obratno. Torej če obstaja le en program iz KDE, uporabljaj Ubuntu + tisti program ali pa obratno. Je pa to malce zoprno, če imaš sistem z malo rama, saj rabiš imeti knjižnice KDE naložene v pomnilniku.
    Kubuntu (oz KDE.) je privzeto sivoplav, tako kot je Ubuntu črno/roza/oranžen, amapk vse to se da spremeniti s temami, če želiš.

    Skratka probaj oboje in preveri kaj ti bolj ustreza. Ima pa vsak nekoliko drugačne želje in pričakuje nekoliko drugačen sistem zato pa imamo toliko distribucij, namiznih okolij, itd ..
  • pazko je dejal/-a:
    Zadnjič sem iz dvd-ja preizkušal Kubuntu: No zdi se mi , da ima manj aplikacij( igre), pa tudi možnosti izklopa so manjše (npr ni mirovanja samo spanje (suspend RAM)). Kako je s tem, je Kubuntu zmogliovejši od Ubuntu. KDE aplikacije brez težav nameščam na ubuntu. Vnaprej hvala in lp!
    Kar se tiče barve je ubuntu top,: Je kubuntu ves sivoplav??
    Vse igre, ki delujejo v Gnome, delujejo tudi v KDE in obratno. Če pa gledaš paket Gnome Games in KDE Games, ki spremljata namizji pa ima KDE Games precej več iger. Je pa res, da v DVD različici morda niso vse nameščene. Barve pa spreminjaš v Sistemske nastavitve -> Videz -> Barve. Izbereš lahko privzete barvne sheme ali pa s klikom pridobiš nove iz kde-look.org
  • Glede barv, ozadij in oken sem včer pogruntu. Ali se še zmeraj priporoča 32bitni OS. Pri Linux Mint moraš npr namestit 64 bitno različico, v kolikor imaš 64 bitni procesor? Ali kaj pridobiš s 64 bit?
    R33D3M33R je dejal/-a:
    [quote=pazko]Zadnjič sem iz dvd-ja preizkušal Kubuntu: No zdi se mi , da ima manj aplikacij( igre), pa tudi možnosti izklopa so manjše (npr ni mirovanja samo spanje (suspend RAM)). Kako je s tem, je Kubuntu zmogliovejši od Ubuntu. KDE aplikacije brez težav nameščam na ubuntu. Vnaprej hvala in lp!
    Kar se tiče barve je ubuntu top,: Je kubuntu ves sivoplav??
    Vse igre, ki delujejo v Gnome, delujejo tudi v KDE in obratno. Če pa gledaš paket Gnome Games in KDE Games, ki spremljata namizji pa ima KDE Games precej več iger. Je pa res, da v DVD različici morda niso vse nameščene. Barve pa spreminjaš v Sistemske nastavitve -> Videz -> Barve. Izbereš lahko privzete barvne sheme ali pa s klikom pridobiš nove iz kde-look.org[/quote]
  • 32-bitni sistem ima večjo združljivost s programi in strojno opremo, medtem ko ima 64-bitni sistem višjo zmogljivost. Če imaš 4 GB ali več RAM, 64-bitni procesor in ob testiranju nimaš težav z gonilniki, potem definitivno namesti 64-bitno različico, v nasprotnem primeru pa uporabi 32-bit.
  • mene pa zanima, če na KDE deluje COMPIZ (če je lahko compiz upravljalnik oken, ali ima KDE kaj svojega --> tako kot Gnome 3, če sem jaz pravilno razumel)
  • KDE uporablja svoj sistem, vgrajen v KWin.
  • pa je tolko dober kot compiz??
  • Stvar okusa. Vendar lahko izbiraš med Kwin in compiz.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.