NetBeans, java - Odpiranje druge forme

Živijo

Uporabljam NetBeans na ubuntu.
Sem nov v javi (imam malo c# izkušenj).

Kako odprem iz glavnega okna še drugo okno (form2)?

Lep pozdrav, Grom

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    new Form2();
    skreiras nov objekt ..

    seveda ce zelis v "glavnem delu programa" kaj vec kontrole bos naredil
    Form2 f2 = new Form2();
    seveda imas potem dostop do vseh javnih metod in spremenljivk .. f2.getValue()...
  • Živijo Bl4z,

    Isto kot v C#, praviš?
    Form2 f2 = newForm2();
    f2 show();
    Hvala!

    No, da ne bom prehiteval, tega dejansko nisem preizkusil, KER:

    Imam bolj osnovne probleme, in sicer, v c#-u sem lahko dodajal nove prazne forme, v NetBeans-u pa kako to naredim? Jaz ven dobim, sicer formo, toda brez 'glave' (ime datoteke,min, max, zapri)...

    Hvala.

    Lep pozdrav, Grom
  • bl4z Član Ubuntu.si
    forma po defoltu je prazna .. mors dodat menu bar/tool bar in pac kar spada zraven ...
  • Hej,

    Form2 f2 = new Form2();
    f2.show();

    To dela perfektno, še preveč. Namreč, odpre mi kar dva nova, identična okna. Mogoče sem jaz kje kakšen event pozabil. ...

    Toda, Problem se je pojavil, ko jaz hočem to drugo ali tretje ali katerokoli od teh oken zapreti. Namreč, vse se ugasne, jaz bi pa rad da se samo tisto okno ugasne katerega kliknem da se ugasne.

    Kateri je ukaz za to?

    Hvala, Grom
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ocino se konstruktorju Form2 ze klice funkcija ((this.))show() .. in seveda potem 2x prikaze okno :)
    gre za izvode istega razreda .. in je logicno

    ce bi rad 2 neodvisna okna

    forma2a = new Form2();
    forma2b = new Form2();

    pa bos mel 2 razlicna objekta !
  • grom Član
    uredil/-a 17. August, 2008
    Živijo,

    Ja nekje po poti sem zajeeel preveč sape; sem nov projekt zalaufal in dela. Da se ne zapre celotna aplikacija moram nastavit opcijo dispose, namesto exit application. Tako se zapre samo to okno, glavno okno pa ostane odprto.

    Tko da to zdaj dela!

    Tu je link od NetBeans projekta kjer je primer kako s klikom na gumb iz glavnega okna odpreš novo okno (ali dva, tri) ki se dajo tudi ugasnit. (tam sem tudi že zastavil naslednje vprašanje )

    Hvala lepa Bl4z

    lp G
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.