nekakšna napaka pri zunanjem disku

lep pozdrav vsem

sm čisti noob kar se linux-ov tiče zato mogoče obstaja bedno spregledan programček za ta problem pa vendar

mam en problem z zunanjim diskom ki v oknih dela lepo normalno v ubuntu (naložen kot 7.10 i386 nato pa se je updatu v nevem kaj)
ko ga priključim ga lepo normalno zazna vendar ko hočem dostopat do podatkov me zavrne češ da je prišlo do napake isto dela ko hočem na rač priklopiti mobitel (sony-ericson)
aja disk je pa normalen (300Gb) samo da je vstavljen Icy Box ohišje z USB vhodom
USB ključke pa mi normalno zazna in dovoli dostop do njih in upravljanje z datotekami

vnaprej hvala

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    ti mogoče izpiše do kakšne napake je prišlo?
  • benjo Član
    uredil/-a 24. August, 2008
    Jst sm ta problem rešu z tem da sm prepisu uno opcijo k ti jo napiše kko resolvaš problem ... mene je tud updajt zajebavu iz 7.10 na 8.04 pa je najlaži da sam dol potegneš pa na nov naložiš 8.04 :) tle je men ush 5 diskov lepo zaznal pa tud fon mi dela gor pa prek wine mi zdj tud dela un sony ericson suite

    Lp
  • uncleroach Član
    uredil/-a 24. August, 2008
    napiše mi
    cannot (unable to) mount voulme

    pod details pa (na kratko):
    mount is deniedbecouse NTFS in marked to be in use
    pol pa ponud dve soluciji če prov razumem za varno odstranitev


    hvala in lp


    benjo kam tist napišeš k ti ponud (sori sm noob)
  • Cube Član Ubuntu.si
    verjetn ti nizje pise try mount nevem kaj?

    lp,cube
  • Hej!

    Tudi jaz sem že dobival več takšnih sporočil in najverjetneje je to posledica, da diska po uporabi v Windowsih nisi "Varno odstranil" ampak samo izključil iz usb-ja. Najbolj ša rešitev je najbrž tale:

    Choice 1: If you have Windows then disconnect the external devices by clicking on the 'Safely Remove Hardware' icon in the Windows taskbar then shutdown Windows cleanly.

    Povej če je kaj pomagalo:)
    Lp
  • hvala sm totalno nepismen ker to možnost sičr piše že v podrobnostih napake
    hvala za opomnitev okol mobitela bom pa probu z unim veznim programčkom

    lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.