ZTE MF622 USB HDSPA modem

Pozdravljeni,
potreboval bi en nasvet, če ima kdo že izkušnje. In sicer Imam Ubuntu 8.04, kjer bi rad naštimal, da mi bi delal ta modem. (ZTE MF622)
Nekaj nasvetov sem našel že na internetu, npr.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?s=6505f7420605e63f8096232b8904bd68&t=665332&page=2

Vendar meni še vedno ne deluje..
Ima kdo že kakšne izkušnje s priklopom tega na Mobitelu?

Najlepše se zahvaljujem za odgovore.
«1

Komentarji

  • Zdravo, Nace
    Naloži (ali updajtaj) Ubuntu na 8.10
    ZTE modem samo priklopiš in sam ti ga bo zaznal kot wireless modem in ne več kot storage device, kot je to delal pri starejših verzijah. Nato ti bo dal možnost configure connection (ali nekaj podobnega). Ko klikneš configure ti bo sam dal opcije Mobitel (prepaid), Mobitel (postpaid), Simobil.
    Jaz imam Mobitel-neomejen prenos podatkov, zato sem izbral Mobitel (postpaid) in voila, internet dela brez težav. Torej, na Ubuntu 8.10 dela ZTE brez težav, pa še namestit ga je lažje kot v Windowsih.
  • christinchy Član
    uredil/-a 9. November, 2008
    hojla,
    upgrade-ala sem svoj ubuntu iz 8.04 na 8.10 in priklopila modem preko usbja, pa zadeva se vedno ne deluje. od mene zahteva neko geslo (ce odstejem tisti tecni keyring) ali natancneje napise: a password is required to connect to "modem xy". Qualcomm Incorporated ZTE CDMA Technologies MSM.

    any solutions? :O

    image
  • Si dobila kako geslo od operaterja? (predvidevam da je to al simobil al mobitel)
  • ne, nic takega, sem ravno vceraj pregledala vse papirje. dobila sem pin in puk, to je pa tudi vse. sem probala s tem, pa ne gre. ravno tako sem nekaj poskusala, ce bi bil mogoce root pass pravi, pa tudi ni, potem so mi se rekli, da imata mobitel in simobil oba geslo "internet" pa tudi to ni delovalo. tako da sem out of ideas. :O sicer pa uporabljam mobitelov instant.
  • Si probala svoje geslo? :D

    Sicer sam sm nekaj časa uporabljal simobilov internet..ki te tudi pred vsakim connectom praša za internet...
    Tko da probaj tudi pin če ne prime tvoje geslo :)
  • Zdravo,
    Jaz sem rešil tako (upam, da bo delovalo tudi vam):
    Desni gumb na ikonco za povezat (desno zgoraj na vrstici) --> na omogoči omrežje mora biti kljukica --> Edit Connections --> zavihek Mobile Broadband --> označiš Mobitel (postpaid ) / vsaj pri meni je tako --> Izbriši

    Nato na istem okencu --> Dodaj. Nastaviš spet Mobitel (postpaid) / ali kaj drugega, odvisno kaj imaš
    Po tem mi ni več javilo za geslo.
    Probaj in javi, če dela.
  • Ne vem, kaj se pokaka, samo stvar je taka, da nisem rabil nobenega gesla tipkat, samo odstranil sem povezavo in spet nastavil. Potem mi več ni javilo za geslo in normalno se je povezalo.
  • še en problem nastane, če nadgradiš ubuntu na najnovejšo različico. Namreč povezava, ki si jo imel naštimano prej je preprosto izginila. Tudi, če na novo namestiš mobitel povezavo, je ne moreš izbrati za povezat. Prikazana je samo default povezava, ki jo da ubuntu sam.
    V tem primeru: desni gumb na ikonco za povezat (desno zgoraj na pultu poleg zvočnička) --> Edit Connections --> zavihek Mobile Broadband --> označiš tisto default povezavo, ki ti jo vedno kaže za povezat --> Uredi --> nato pa:

    Connection name : lahko spremeniš, če hočeš
    Številka : *99#
    Uporabniško ime : mobitel
    Geslo : internet

    Potrdiš in to je to. Štartaš povezavo, te vpraša, če pogleda za geslo, potrdiš in dela :-)
  • alesz je dejal/-a:
    Zdravo, Nace
    Naloži (ali updajtaj) Ubuntu na 8.10
    ZTE modem samo priklopiš in sam ti ga bo zaznal kot wireless modem in ne več kot storage device, kot je to delal pri starejših verzijah. Nato ti bo dal možnost configure connection (ali nekaj podobnega). Ko klikneš configure ti bo sam dal opcije Mobitel (prepaid), Mobitel (postpaid), Simobil.
    Jaz imam Mobitel-neomejen prenos podatkov, zato sem izbral Mobitel (postpaid) in voila, internet dela brez težav. Torej, na Ubuntu 8.10 dela ZTE brez težav, pa še namestit ga je lažje kot v Windowsih.
    Zdravo,

    poskušam narediti po tvojih navodilih ampak ne gre. Na laptopu imam ubuntu 8.10 (fresh installation). Modem je Qualcomm 3g od SiMobila (neomejen prenos podatkov). Ko ga priklopim na USB mi ga zazna kot storage device in ne kot wireless modem :-(
    Poskusil sem vse, ker je tu bilo napisano; tudi na ostalih ubuntu forumih sem iskal, vendar neuspešno.

    Je še kakšna možnost?

    tnx

    edo
  • Kateri tip modema je to? Qualcomm 3g in neke cifre ali črke morajo še biti.
    Sem iskal na Simobilovi strani, da bi tam videl kateri modem je to, vendar ga nisem našel, da bi videl kateri tip (model) je to.
    Isti problem sem imel jaz z mojim ZTE modemom. Isto je modem prepoznal kot storage device in ne kot modem.
    Probal sem nešteto rešitev ki sem jih našel na netu, vendar brezuspešno. Modema nisem mogel inštalirat.
    To se je dogajalo dokler ni prišel novi ubuntu. Nato mi je modem sam Ubuntu prepoznal kot modem, čeprav so mi iz ZTE firme napisali, da Linux ne podpira ta modem.
    Izgleda, da boš tudi ti moral počakati, dokler fantje ne naredijo kakšen update, ki bo ta problem rešil.
    Zanima me še če imaš Ubuntu 8.10 updatan z novimi popravki? Ali imaš le naloženo verzijo in je še nisi updatal.

    Tudi jaz sem pol dneva zabil na netu in iskal rešitev zate, vendar brezuspešno.
    Vseeno mi pa napiši model modema, bom še malo pogledal.
    Aja, pa nadgradi 8.10 z novimi popravki če še nisi in potem probaj. Če ne bo delalo, potem se bojim, da ti preostane le čakanje popravka, ki bo to rešil. Tudi jaz sem čakal pol leta :-)
  • alesz je dejal/-a:
    še en problem nastane, če nadgradiš ubuntu na najnovejšo različico. Namreč povezava, ki si jo imel naštimano prej je preprosto izginila. Tudi, če na novo namestiš mobitel povezavo, je ne moreš izbrati za povezat. Prikazana je samo default povezava, ki jo da ubuntu sam.
    V tem primeru: desni gumb na ikonco za povezat (desno zgoraj na pultu poleg zvočnička) --> Edit Connections --> zavihek Mobile Broadband --> označiš tisto default povezavo, ki ti jo vedno kaže za povezat --> Uredi --> nato pa:

    Connection name : lahko spremeniš, če hočeš
    Številka : *99#
    Uporabniško ime : mobitel
    Geslo : internet

    Potrdiš in to je to. Štartaš povezavo, te vpraša, če pogleda za geslo, potrdiš in dela :-)
    Jaz imam isti problem, pa me zanima katero stvar bi moral downgrade-at (ali deinštalirat), da bi dobil nazaj normalno povezavo (Mobitel (postpaid))

    Hvala za razumevanje

    Linux RULEZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • mam podobno težavo uporabljam namreč mobitelov hyundai mb-810 naredil sem mobitel prepaid vse ampak mi na piše da ni na razpolago driverjev kaj obstaja kakšna rešitev. Za razumevanje se v naprej zahvaljujem!
  • napiše mi can not find the autorun program:(
  • alesz je dejal/-a:
    Zdravo, Nace
    Naloži (ali updajtaj) Ubuntu na 8.10
    ZTE modem samo priklopiš in sam ti ga bo zaznal kot wireless modem in ne več kot storage device, kot je to delal pri starejših verzijah. Nato ti bo dal možnost configure connection (ali nekaj podobnega). Ko klikneš configure ti bo sam dal opcije Mobitel (prepaid), Mobitel (postpaid), Simobil.
    Jaz imam Mobitel-neomejen prenos podatkov, zato sem izbral Mobitel (postpaid) in voila, internet dela brez težav. Torej, na Ubuntu 8.10 dela ZTE brez težav, pa še namestit ga je lažje kot v Windowsih.
    Živjo,
    najprej hvala za pomoč. Sem se šele pred časom lotil tega "problemčka" in prišel do novega problemčka. Imam isti modem in tudi Ubuntu 8.10 (updatan), pa mi modem sicer najde, lahko tudi omrežje na roko skonfiguriram, vendar se mi na omrežje ne želi priključiti. Vidi se, kot da nekaj hoče (za sekundo animacija ikonice za omrežje.) In nato pade dol.

    Je imel kdo kakšne podobne probleme?

    LPN.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Živjo!

    Imam modem Huawei E220 in Simobilov mobilni internet. Uporabljam Ubuntu 9.04. Ko priklopim modem, ga zazna, ustvari novo povezavo, skratka vse je super, dokler se ne želim povezati. Kliknem Connect in v taskbaru se pojavita 2 siva krogca in moder krog. Ta siva krogca, se spremenita v zelena, iz česar sklepam, da se modem povezuje. Modem tudi utripa modro, kar se dogaja v windowsih med povezovanjem (ko je modem povezan modra lučka stalno gori). Nato pa dobim sporočilo You have been disconnected. In lučka še naprej utripa modro. Na windowsih se modem povezuje brez težav.

    Morda kdo pozna prave nastaitve za uspešno povezovanje ?

    Lp
  • Živijo,
    uporabljam Ubuntu 9.04 in Simobilov iCON 225,
    najprej sem moral urediti povezavo, šele nato sem priklopil modem (obratno se ni zgodilo nič)
    nastavitve za SIMOBIL:
    Connection name : lahko spremeniš, če hočeš
    Številka : *99#
    Uporabniško ime : simobil
    Geslo : internet
    APN: internet.simobil.si

    LP:)
  • Lenovo Thinkpad CL500, ericsson mobile broadband module, operater mobitel

    Po default nastavitvah (modem prepozna, network manager zažene čarovnika, izbira Mobitel-postpaid...) se poveže, a po nekaj sekundah je povezava prekinjena. Kernel je posodobljen, backport-modules nameščeni in naprava je prepoznana in mislim, da je le problem init1 in init2, do katerih pa v network-manager appletu ne znam dostopati (pri wvdialer urejaš .conf, kje se init ureja pri network-manager?

    Za odgovor se v naprej zahvaljujem.
  • Zdravo.

    A uporablja kdo kakšno aplikacijo za te modeme, kjer ti pokaže statistiko in pa hitrost povezave?
    Sem našel launch2net aplikacijo vendar mi ne prepozna modema, medtem ko pa mi preko network manager-ja dela bp..

    image

    Hvala
  • nevem če kdo to bere pa vseeno ... mam ubuntu 9.10 in modem zte mf622. vsakič ko ga priključim mi ga zazna kot cd-rom pa sem probal že vse (eject, unmount...) pa nič. kaj bi se dalo nardit da bi ga zaznal kot modem? v 8.10 in 9.04 ga je brez problema zaznalo. računalnik je IBM Netvista 6341-7AG. drugače internet dela brez problema preko mobitela. če kdo ve za kako enostavno rešitev naj prosim napiše. hvala

    PS: je že kdo probal google chrome (beta) za linux? ga priporočam :)
  • ja jaz imam taisti problem, lahko nastavim mobilni internet in izberem mobitel. Ampak ko priključim ta ključ mi ga doda kot CD-rom.

    kaj se da tu storiti?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.