Menjavanje imen diskov ob zagonu

jegrcek Član
uredil/-a 20. December, 2008 v Težave s strojno opremo
Pogosto se mi dogaja da med restartom ubuntu kar sam spreminja imena diskov. Tako mi spremeni sda v sdb in obratno, kar pa je rahlo moteče ker moram vedno potem popravljat mountanje. Poleg tega ne vem zakaj se oba diska začneta s sdx, ker je en od njiuji sata drugi pa ide in bi po mojem mišljenju moral biti hdx. Obstaja morda kakšna rešitev za to menjavanje.

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    te novejse sata kontrolerje lahko linux ne prepozan kot ide ker gre za kontorle pac potem to sklepa da je scsi kar naceloma ne predstavlja problema (nevem zakjaj tocno/ampak sem ze videl to) zakaj pa menja sda/sdb zna pa bit res motece / mozno da mas kak uber nov bios in ocitno tko dela / kako bi to resil - newem :(
  • Evo pa sem našel rešitev. Ne vem če je narejeno najbolj pametno vendar dela kar mora.
    /dev/sdb1     /media/XP    ntfs-3g  defaults,nls=utf8,locale=sl_SI.utf8,umask=000,gid=46 0       1
    /dev/sda1 /media/XP ntfs-3g defaults,nls=utf8,locale=sl_SI.utf8,umask=000,gid=46 0 1
    /dev/sdb5 /media/podatki ntfs-3g defaults,nls=utf8,locale=sl_SI.utf8,umask=000,gid=46 0 1
    /dev/sda5 /media/podatki ntfs-3g defaults,nls=utf8,locale=sl_SI.utf8,umask=000,gid=46 0 1
    /dev/sda1 /media/serije vfat iocharset=utf8,umask=000 0 0
    /dev/sdb1 /media/serije vfat iocharset=utf8,umask=000 0 0

    Imam srečo da imata sda1 in sdb1 različna datotečna sistema, ker drugače nebi šlo takole.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    cudn da ne obstoji pri bootu k zeli mountat neki kar ne obstaja / vsaj vcas ej tko delal :/
  • lahko identificiraš particije s pomočjo uuid in to napišeš v fdisk namesto /dev/itd.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.