Disk

Lep pozdrav. Sem nov na Ubunto-ju, prej sem uporabljak Okna kar dolgo. Sedaj sem pred nekaj dnevi namestil Ubunto in sem zelo zadovoljen, saj mi punuja zastonj programsko opremo in še ostale dobre reči...
Sprva je delovalo zelo dobro. Nato pa mi je kar naenkrat (mogoče sem storil kaj narobe), ko sem hotel odpret drugi disk (fat32) napisalo:

Unable to mount the volume ".."
mount_point cannot contain the following characters: newline, G_DIR_SEPARATOR (usually /)

Prosil bi vas za pomoč kaj storiti.
Hvala

David

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    pejd na ikono na namizju od tega diska, levi klik-> properties->volume->settings in tam v mount point napis sam kako se klice mapa v katero si mountal disk, ne pa cele poti do nje...

    vec: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-mount/+bug/88828 (ni bug)

    lp,cube
  • nimam ikone na namizju. In nisem nič posebej mountal. Ko sem instaliral, sem samo med mesta imel moj disk napisan. Nato sem ga kliknil in mi je potem prikazalo na namizju. Sedaj pa ga nimam na namizju.
  • Cube Član Ubuntu.si
    cakaj a tisti disk je prikljucen na racunalnik kako?

    lp,cube
  • Seveda je. Saj je isti disk. Samo da je particija druga. A bi moral kaj mountati?
  • Cube Član Ubuntu.si
    torej je druga particija ne drugi disk ;)
    definitivno preglej/ustvari mount v fstabu...
    majhna pomoc, spodaj v enem od replayu je lepo napisano kaj moras storiti za vfat(fat32) datotecne sisteme...

    lp,cube
  • dave Član
    uredil/-a 14. January, 2009
    Super. Sedaj mi je uspelo z Storage Device Managerom.
    Hvala

    LP, David
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.