Zelo star laptop

Zanima me, kako bi delal ubuntu na IBM thinkpadu (pentium 1, 166mhz, 32 mb rama, integrirana grafična kartica neomagic z 1 mb rama)?

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Probaj ubuntu lite :P

    Drugače če pa že boš pa uporabi namizje fluxbox ali pa kaj podobno miniaturnega
  • christooss Član Ubuntu.si
    chimera res probaj UbuntuLite. Pa če se boš odloču mi prosm štopaj čas bootanja do login screena pa pol naprej do IceWmja pa še kolk časa se zaganja Firefox.

    Bi šlo?
  • bom probal in poročal o rezultatih :D
  • Torej, tudi jaz imam en zeloooo star ibm prenosnik pa bi nanj rad spravil kakšen linux (trenuto ima win98), ampak imam problem ker nima cd-roma ampak samo disketnik pa tudi mrežne ali pa telefonske kartice nima.

    Any idea how to put linux on it? =)
  • christooss Član Ubuntu.si
    zelo težko
  • christooss Član Ubuntu.si
    Razn če nabavš mrežno kartico. Mislm da če je prenosnik res star bi jo mogel dobit za DJABE :)
  • chimera Član
    uredil/-a 23. January, 2006
    No men je uspel inštalirat. Ker je Ubuntu lite še v beta fazi, sem rajš inštaliral z navadnega ubuntu CDja. Najprej sem inštaliral samo osnovo (server install), nato pa z apt-getom še vse ostalo, kar se mi je zdelo potrebno. Do zdaj sem razen osnove namestil še te pakete:
    -Fluxbox window manager
    -Midnight commander file browser
    -Mp3blaster
    -Firefox 1.0.7

    Čas od boota do login prompta (ne, ni login screena :) ) - 2 minuti 47 sekund
    Firefox se zaganja približno 30 sekund

    Hvala za pomoč.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Jao chimera. Zakaj nisi inštaliral UbuntuLite.

    http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=ubuntulite

    Ker fluxbox se na mojmu Celeron 1.1 zaganja cko kšne 20 sec več kot IceWm.
  • bom probal še IceWm
  • christooss je dejal/-a:
    Razn če nabavš mrežno kartico. Mislm da če je prenosnik res star bi jo mogel dobit za DJABE :)
    Če veš kje dobiti 16bitno kartico za v razširitveno režo bom pa več kot hvaležen. ;)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    za tak prenosnik rabis pcmcia mrezno kartico ... sej govorimo oprenosniku??
  • christooss, z IceWm se mi boota približno 3 do 5 sekund hitreje kot prej :D
  • Da o prenosniku...pojma nimam kje bi dobil kartico...sem jo pa že iskal naokoli, pa en kolega jih je baje imel je rekel da bo zrihtal pa je poniknil v zemljo in ga ni slisati ze najmanj od avgusta in dvomim da se bo vrnil...

    Torej če ima kdo 16bitno mrežno PCMCIA kartico naj me prosim obvesti: =)
  • jaz jo mam...v svojmu laptopu
    drgač sm jo pa kupu pr podjetju unistar v ljubljani ne dolgo nazaj, pozanimi se tm
  • chimera je dejal/-a:
    jaz jo mam...v svojmu laptopu
    drgač sm jo pa kupu pr podjetju unistar v ljubljani ne dolgo nazaj, pozanimi se tm
    Najlepsa hvala....se bom pozanimal. :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.