pohvala

no najprej da povem, da sem pred kratkim nabavil novi prenosnik, in sicer FSC amilo si2636 in seveda sem po enem tednu viste ugotovil, da to ni za mene in da bi se preizkusil v linux okolju. izkušnje sem že malo imel ampak vseeno še nikrad nisem bil tako daleč, da bi rekel adijo win sistemu. no saj tudi zdaj nisem ampak imam dual boot čeprav vse manj uporabljam win :D nevem zakaj ampak novejša različica ubuntu je enostavno svetovna in ni ji primerjave. sicer imam sam ubuntu ultimate edition 2.1 katero sem pa izbral zgolj zaradi izgleda. pač probal sem live-usb in mi je bilo všeč pa sem se odločil da nardim particijo in instaliram. no in zdaj sem tu. usposobil sem celo eduroam na faksu tak da zdaj ni več nobene ovire. edino kar mi ne dela je webcam ampak ta mi tudi v visti ne dela. tak da... bi pa pohvalil vaš forum, kjer najdem marsikakšno pametno idejo ali pa rešitev :D
le tak naprej!!

------

no webcam (bisoncam) že dela tak da zaenkrat mi vse deluje. še boljše kot na visti. na visti mi le baterija zdrži dlje. drugač pa težave za težavami. webcam tam ne dela, wlan doma me vsako minutko disconnecta in ne vem zakaj ker v linux mi tega ne dela. touchpad nima scrolla na visti. v glavnem če bi bil jaz prodajalec in bi na to lahko vplival bi te mašince prodajal z ubuntu kjer vse dela in ne z visto kjer ne dela vse oz. tudi driverjev ni.

l.p.
Branko
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.