Slaba zmogljivost Intelovih grafičnih v Ubuntu 9.04 in 9.10

Na spletni strani Phoronix so se odločili stestirati Intelove gonilnike v novi verziji Ubuntu 9.10 Karmic Koala. Zmogljivost Intelovih grafičnih kartic je namreč v Ubuntu 9.04 v primerjavi z 8.10 nazadovala. Krive naj bi bile spremembe v gonilnikih (Graphics Execution Manager, DRI2, itd.). Kaj pa je pokazal test? Zmogljivost Intelovih grafičnih se v 9.10 ni izboljšala, v nekaterih primerih pa se je celo precej poslabšala (v GtkComboBox za 35%). Vsekakor pa do izzida 9.10 manjka še par mesecev in nedvomno se bo stvar izboljšala. Ostale rezultate in zaključke pa si oglejte v izvornem testu.

Komentarji

  • A ni to mal neumno? Takoj po izidu 9.04 oni grejo testirat 9.10 in pričakujejo nevem kaj...js tle res ne vidim logike
    maybe its just me
  • R33D3M33R Član
    uredil/-a 8. May, 2009
    S tem so hoteli testirati zmogljivost na res najnovejših gonilnikih, kernelu itd.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    V kratkem bodo zmanjšali število podprtih načinov izrisovanja (odstranilini bodo stvasri kot sta EXA in DRI1), kar jim bo, upam, omogočilo hitrejši napredek pri optimizaicji zmogljivosti.
    Drugače pa so tele zadeve z grafičnimi zelo zanimive. Meni recimo na acer aspire one dela extremetuxracer 30 % hitreje kot v 8.10, pri prijatelju, ki ima isto acer aspre one (samo večji trdi disk ) pa se je hitrost zmanjšala na naigralno.
  • Cube Član Ubuntu.si
    andrejZ je dejal/-a:
    V kratkem bodo zmanjšali število podprtih načinov izrisovanja (odstranilini bodo stvasri kot sta EXA in DRI1), kar jim bo, upam, omogočilo hitrejši napredek pri optimizaicji zmogljivosti.
    Drugače pa so tele zadeve z grafičnimi zelo zanimive. Meni recimo na acer aspire one dela extremetuxracer 30 % hitreje kot v 8.10, pri prijatelju, ki ima isto acer aspre one (samo večji trdi disk ) pa se je hitrost zmanjšala na naigralno.
    sam se sedaj sprasujem kako je to mogoce...ker je stvar sila ne logicna ce je res razlika le v disku!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.