Reklamiranje Ubuntu.si

245

Komentarji

  • christooss je dejal/-a:
    enkrat je bil predlog da bi se v to "škatlco" vstavil en listek v slovenščini. Cko 12x12cm pa gor bi pisal na kratko kaj je ubuntu in kaj je ubuntu.si

    Samo do zdej še noben ni nč spisal :)
    absolutno mora bit neki v našem jeziku zraven. Da se vidi sa td mi tle v slo neki migamo... :)

    Sej nas je dosti tle, bomo že naredili en tak dober načrt za vsebino paketa... sčasoma...
    :)
  • Speed je dejal/-a:
    [quote=WaWeeT]hehe reklama! :P
    Ja, in možnost brezplačne dostave live/install CD/DVD za naše ozemlje.
    Trenutno še ni pršlo na vrsto, ma bomo novo stran prpravli (Ubuntu Linux Portal se kliče) in tam ponudili to možnost naročanja. Novi portal bo seveda ena velika reklama
    za ubuntu in general and ubuntu.si in particular. :)

    Je že res, da so praviloma hitre povezave na voljo po vsej sloveniji in lahk k/ubuntu skori vsak downloada . So pa morda uporabniki, ki broadband povezave nimajo na voljo - takim bomo poslali medij for free. :)

    In še reklamo za ubuntu.si projekt bomo tko delal.

    YIIHA!

    comments pls?[/quote]
    Sam ne mi na kubuntu pozabit prosim. :)
  • Elrond je dejal/-a:
    Sam ne mi na kubuntu pozabit prosim. :)
    Ne dej, ni panike.
    :)
  • No glede da sem čist nov in nisem šel brat celega foruma kaj šele da bi brskal še kje drugje po internetu bodo moji predlogi morda slabi oz. že slišani oz. so že bili izvedeni.

    Kakšen tečaj bi prišel zelo prav. Lahko bi organizirali nekje 10 ur učenja ubuntu linuxa. Glede na to, da xp-ji stanejo 30k (home) al kolk že, plus vsi AV programi in ostalo brez česar XP ne morejo, pridemo do kar visokega zneska. Kar hočem povedat je da bi bil pomoje folk pripravljen dat nekaj keša za en šnelkurs, glede na to da dobi OS zastonj....in praktično ne potrebuje ne vem koliko drugih plačljivih programov....Ker če hočete privabiti ''normalne'' uporabnike bo treba ponuditi normalne rešitve. Torej- alternativa wordu, excellu, gledanje in peka filmov, bittorrent, vzpostavitev mreže....to kar normalni uporabniki potrebujejo in predvsem uporabljajo. Pove pa se novim ''stranka'' da za ohranjanje dobrega zdravja njihovega računalnika po namestitvi linux/ubuntu ne bo potrebno laufat in updejtat vsak dan AV, spyware in ostalo....

    Lahko bi se nekdo izmed vas zmenil in naredil predavanje ali celo delavnico na Študentski areni, kjer bi lahko podelili veliko cd-jev. To je po mojem mnenju populacija na katero je treba ciljati....

    Folk ponavadi noče narediti spremembe, četudi bi bilo potem boljše. Zato jih je treba bolj motivirati. Ljudje so pač navajeni XP in potrebujejo res dober razlog da gredo drugam. Tudi prihranek 50k sit jih ne prepriča. Včasih je še bolj pomembna podpora izdelku.....vem da je tukaj forum, ampak ljudem je veliko lažje če jim pomaga nekdo v živo...IMHO. XP pa imajo podporo že zgolj v tem da jih kolikor toliko obvlada vsak drug človek....he he itak smo se morali naučiti ker je vedno bilo kaj narobe.....

    Meni pomoje manjkajo samo tri urice inštrukcij osnovnih ukazov....ko enkrat obvladaš basics se lažje lotiš ostalih stvari.
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    ja prav imas sam potem moras meti čas za te ure učenja
    pa se nismo vsi z lj al pa kaj takega
  • WaWeeT je dejal/-a:
    Ali pa bi lahko pisali Drnovsku in njegovemu gibanju za razvoj in pravicnost dodali se siritev linuxa oziroma ubuntuja! :)
    Ej no sej v bistvu to sploh ni švoh ideja...še posebi če bi mu ponudli kej pomoči. Veste kakšna reklama bi bla to ! če bi se recimo na njegovi strani ki jo obljublja pojavu naš bannerček ? Povrh vsega pa mislim da sama ideja Ubuntu sploh ni tko daleč od njegovih idealov...Smashing !! Sej ne da bi to postala kaka ideja WaWeeT pr pravičnosti in razvoju hehe samo vseeno če bi se kje mogoče recimo kej placa na kakem serverju najdlo...Pa bi recimo ene par iz tega foruma skrbelo za tist server...pa da se nekje ena linija najame in to....pa da bi se pomagalo pr izdelavi strani...
  • Dobri predlogi, IMO.

    Je pa zadeva taka, da je Ubuntu tle v Sloveniji popolnoma nova zadeva in podjetja že vlagajo v ostale odprtokodne OS, red hat, recimo...
    In pa, študentje (95% ljudi tle je študentov) imajo druge obveznosti, šolo, izpite itd... in dvomim, da bi se spustili v organiziranje tečajev. Upam, da se motim...
    emanresu je dejal/-a:
    Meni pomoje manjkajo samo tri urice inštrukcij osnovnih ukazov....ko enkrat obvladaš basics se lažje lotiš ostalih stvari.
    Tole preštudirej, pa boš na konju:
    http://linuxcommand.org/index.php

    Jst pojma o pojmu nisem imel o comm line, pa mi je že velik stvari bolj jasnih. Dobra stran, res.
  • gregor je dejal/-a:
    če bi se recimo na njegovi strani ki jo obljublja pojavu naš bannerček ?
    Ko smo že pri bannerjih:
    ima kdo že izdelane bannerje morda?

    Sej ni panike, jih lahko sam naredim, ma mi je brez veze zgubljat cajt če so bannerji že na voljo.


    In še predlog:

    Lahko bi se odprla tema, v kateri bi ljudje lahko sneli bannerje različnih dimenzij, vsebine, barv itd... Plus seveda navodila za vključitev teh bannerjev v spletne strani...
  • Ej ja ...samo prave bannerje nardit pa ni kar tko .....v bistvu je treba nardit ene take da ne bo samo ubuntu neki utripal ...treba je nardit ene take bannerje da bodo ljudje gor ....da gre s temo Linux for Human Beings ! To pomeni da bodo nekje ...domnevam da bodo gifi tud ljudje narisani tko kot na glavni strani od ubuntuja ko je folk okrog znakca od ubuntu :)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Ena pasica že obstaja

    image
  • Kami je dejal/-a:
    Very kewl.

    :)
  • emanresu Član
    uredil/-a 3. March, 2006
    Jaz bi si pa rad dal to pasico v emaile kot podpis....kako lahko to naredim?
    Uporabljam thunderbird.

    edit: sem že zrihtal...
    edit 2: zdaj imam samo pasico v podpisu. Kako nastavim da bi imel še tekst? V wordpadu ne morem vstaviti slike, v sliko pa ne linkov......
  • A ma kdo slučajno tako pasico z malo večjo resolucijo ? Tolk da bi se jo dalo obdelovat z Gimpom naprej ? Da je malo večja kot tista, ki je zdej za ozdaje od tega foruma ... LP
  • gregor Član
    uredil/-a 3. March, 2006
    Še neke omejitve :



    When appearing in multiple colours, the logo should use only the "official" logo colors.
    You may use transparency and gradient/depth tools, but should still maintain the Ubuntu colors.
    A monotone version may be acceptable in certain situations, if the use requires it (e.g., desktop backgrounds).
    Any scaling must retain the original proportions of the logo.
    Other than the variations listed here, the logo may not be modified in any way.
    ---> Additional text may not be added in such a way that it appears to be part of the logo itself.

    Hmm kaj to pomeni da ne smem nardit gif slikce v keri se menjajo in izginjajo teksti v ozadju ? :( npr

    Linux za ljudi ?? če bi se to pojavlo recimo zaporedno takoj za logotom a bi blo tko hudo ?
  • hm jast bi si uzel kej casa in sestavu par urc predavanj osnov o ubuntuju! ce kdo najde prostor in projektor in racunalnike pol naprej nebi biu vecji problem.

    to pasico si jo bom tudi jast prilastil in jo malo objavljal okoli :P
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ta pasica obstaja že pol leta :P
  • bl4z Član Ubuntu.si
    zdej jaz mam zadeve v vektorski obliki.. tko da ce misli kdo kaj resnega delat .. mail me .. drgac pa sta 2 rastra tud online in sicer
    image
    http://www.ubuntu.si/images/ubuntu_slovenia_white.png

    in
    image
    http://www.ubuntu.si/images/ubuntu_slovenia_brown.png
  • christooss Član Ubuntu.si
    Gotovo vsi poznate v zadnjem času zelo znano in ponekod tudi opevano distribucijo [url=www.ubuntu.com]Ubuntu[/url]. V namen reklame (Linuxa in 
    Ubuntuja) in zastonjske pomoči smo se skupina slovenskih uporabnikov Ubuntuja odločili postaviti portal, ki bo služil našim ciljem. Pred parimi dnevi smo
    fantje (mogoče je vmes kakšna punca) na [url=www.ubuntu.si]Ubuntu.si[/url] dosegli magično mejo 100 uporabnikov. Na tem portalu se zbiramo slovenski
    ljubitelji Ubuntu distribucije (in njegovih variacij).


    Vsem uporabnikom ponujamo dostop do brezplačne dokumentacije in foruma. V [url=http://www.ubuntu.si/dokuwiki/doku.php?id=]dokumentacji[/url] je sedaj
    že zbranih okoli 50 člankov, ki uporabniku na razumljiv način razložijo o namestitvi Ubuntuja, namestitvi aplikacij in kodekov, o nastavljanju sistema in še o
    marsičem drugem.

    Na forumu pa se zbiramo vsi, ki poznamo odgovore na vsa vprašanja, kot tudi tisti, ki teh lastnosti še nimamo. Upamo pa, da vsak najde odgovor na
    postavljeno vprašanje. Na [url=http://www.ubuntu.si/punbb/]forumu[/url] seveda ne ostajamo samo pri Ubuntu pogovorih ampak se včasih naše misli preselijo
    v družabne vode.

    Vsi vljudno vabljeni

    Če boste objavljal novico kjerkoli mate tukaj predlog. Je source cko da kr copy paste da so stvari linkane
  • Evo se ene reklame - malo za salo malo zares

    image
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.