Ubuntu 9.10 bo namesto Pidgina in ekige uporabljal Empathy

andrejZ Član Ubuntu.si
Ubuntu 9.10 bo imel kot prednastavljen program za neposredno sporočanje namesto Pidgina in ekige uporabljal empathy .
Prednosti empathya pred pidginom so predvsem:

[list=*]
[*]Empathy je GNOME-ov prednastavljen program za takojšnje sporočanje kar omogoča boljšo integracijo[/*]
[/list]
[list=*]
[*]vsebuje večino funkcionalnosti, ki jo vsebuje pidgin[/*]
[/list]
[list=*]
[*]Ima boljšo prihodnost, saj začenja imeti funckije, ki jih pidgin nima (video klepet, deljenje namizja s kontaktom iz empathy)[/*]
[/list]
[list=*]
[*]Je zelo aktiven, saj je bil v zadnjih 4 tednih imel več kot 600 "commitov"[/*]
[/list]
[list=*]
[*]Bo v prihodnosti zagotovo vključen v ubuntu v 10.04 LTS, zato bo zgodnejša uporaba pomagala empathy dozoreti in izboljšati njegovo kvaliteto[/*]
[/list]


vir: ubuntu wiki
vir2: I'been to ubuntu

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Čeprav še vedno ne podpira MSN sobe pa ne podpira prenos datotek preko MSN. Sicer pa daje nek "slick" občutek in zato ga tudi uporablam.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Škoda, sam uporabljam Pidgin že zelo dolgo.

    Še vedno pa me najbolj moti, da ne podpira direktnih (p2p) prenosov datotek preko MSN protokola in so hitrosti zato porazne.

    Sicer obstaja neuradna razširitev msn-pecan, ki naj bi nekatere izmed teh pomanjkljivosti odpravila in prinesla nekaj izboljšav, ampak jih žal ne.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Še PPA za najnovejši empathy in telepathy:

    https://launchpad.net/~telepathy/+archive/ppa
  • Sicer uporabljam Pidgin že od pamtiveka, ampak upam, da bo Empathy čim bolje integriran v delovno okolje, kot obljubljajo (tesna integracija je sploh en velikih plusov namiznih okolij Linuxa). Se da migrirat dnevnike pogovorov v Empathy?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Razvojna različica Empathy ima kar nekaj novosti. Najbolj vidna je zagotovo podpora za Adium (OS X klient za jabber) teme. Tako lahko pogovor zgleda takole:

    image

    In tudi sprememba začasnega sporočila je postala lažja, saj ga je možno spreminjat kar v seznamu stikov.
  • Sega Član
    uredil/-a 23. June, 2009
    kako pa lahko to namestim? kakšen .deb? v dodaj/odstrani ga nisem našel.

    lp

    edit: imel sem nastavljeno na nameščene programe :)
  • kaj noben ne uporablja aMSN? Osebno se mi zdi da povozi vse ostale?!
  • Poznam osebo, ki ga uporablja in ji je všeč. Tudi sam sem ga imel nameščenega, a ni zdržal dolgo. Izgled nastavitev je namreč tako grozen, kot bi bil iz 10 let starih GTK tem.
  • Hmm... zanimivo.
    Meni je pa ravno zaradi izgleda všeč ><
    al smo si različni (:
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.