webcam

A ve kdo katero kamero se splaca kupit, da imas pri instalaciji le te najmanj tezav? Oziroma kje to pogledat?
ubuntu je zakon :)

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    logitech ?
  • bl4z je dejal/-a:
    logitech ?
    Se mi je zdelo da bo z logitechom najmanj tezav...
  • Hvala za hiter odgovor
  • androxxl je dejal/-a:
    Hvala za hiter odgovor
    dej poročaj kaj boš kupu in kako bo v ubuntuju zadeva delala dej pls...
    :)
  • ja ja! jast si tudi nameravam kupit kamero! tako da bom pocakal porocanje :P
  • Bom poročal samo ne bo še tako kmalu :D
    Je treba malo počakat
    kakšnih 10 - 15 dni :P
  • androxxl Član
    uredil/-a 6. February, 2006
    Evo pa semkupu eno poceni kamero in sicer: Lbtech WebCam Plus
    In glej ga zlomka ko zalaufam gnomemeeting in kliknem na kamerco vse zamrzne, ne preostane mi drugega kot da racunalnik na hard resetiram. Torej gremo google. Najdem resitevna ubuntu forumu.
    Odgovor je bil: modul spca5xx ki je predkompajlan na kenelu od breezija bagast.
    Zdraven pa je bila napisana tudi resitev :)
    link do resitve je: http://www.ubuntuforums.org/showpost.php?p=383244&postcount=21

    tam sledite navodilom in vse bo reseno, edino ko boste prisli do tam kjer pise wget je treba spremenit imemodula, ker je ze novejsa verzija modula in starega ni na serverju, zato bom jaz tu napisal kaj je treba spremenit:

    tam kjer ima vrstico wget moramo na koncu spremeniti iz spca5xx-20050906.tar.gz
    na spca5xx-20060202.tar.gz

    Ostalo naredimo isto kot je tam napisano.

    lep pozdrav :)
  • No, alora ti zdej dela?

    Kolk si dal za kamero, če ni skrivnost?
    :)
  • Speed je dejal/-a:
    No, alora ti zdej dela?

    Kolk si dal za kamero, če ni skrivnost?
    :)
    Dela :)
    4k Sit:
  • androxxl je dejal/-a:
    Dela :)
    4k Sit:
    Ugodno.

    Super ej.
    :)
  • Zakaj pa jo rabiš?
    v skajpu ne dela, nmeeting nihče ne uporablja...
  • Niber je dejal/-a:
    Zakaj pa jo rabiš?
    v skajpu ne dela, nmeeting nihče ne uporablja...
    Trenutno za nic pametnega :P V glavnem sem hotel videt ce je problem z nastavitvijo kamerce v linuxu. Preprical sem se da ni :D
    drugace pa se bom z kolegico preko msnja tipkal in jo bom lahko se vidu :P
    In to ti je v glavnem to.
  • Niber je dejal/-a:
    Zakaj pa jo rabiš?
    v skajpu ne dela, nmeeting nihče ne uporablja...
    V Skypu deluje kamera, vendar v verziji BETA in ne na Ubuntuju, še posebno pa na Windowsu.
    nmeting:Hmmm... Saj deluje na mesengerjih. Kdo bi potem uporabljal nmeeting??
  • A mi lahko kdo, prosim, pove, kje lahko dobim gonilnike za Genius VideoCAM Messenger (350K Pixlov) in kako jo namestiti na Ubuntu??

    Prosim vas in se v naprej zahvaljujem.
  • Pozdravljeni...ze nekaj casa se nisem udelezil foruma ker mi je vse delalo brez problemov. Problem je nastal z novim webcam-om (Logitech QuickCam). Sicer deluje ampak je slika modra in temna. Nekaj sem iskal na ubuntuforums.org ampak nisem zasledil nic pametnega. Upam da ima kdo kej izkusenj in mi lahko pomaga. Hvala in lep pozdrav
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.