Gnome-do

triangle Član
Opis

Gnome do je hiter zaganjalnik programov. Zaženemo ga tako, da na tipkovnici pritisnemo tipki za Winblowse in presledek.

image

Program da prednost tistim aplikacijam, ki jih najpogosteje uporabljamo. Če želimo zagnati Firefox enostavno pritisnemo Winblows + presledek nakar vpišemo ime aplikacije ki jo želimo zagnati. Kot sem zgoraj omenil da program prednost aplikacijam, ki jih najpogosteje uporabljamo tako da za zagon firefoxa zadostuje že da vpišemo fi in gnome-do bo vedel da želimo zagnat brskalnik Firefox.

image

Če želimo zagnati kak drug program, ki se začne na črki fi pritisnemo smerno tipko za dol in gnome-do nam ponudi druge možnosti.

image


Z aplikacijo lahko hitro zaženemo skoraj vse kar nam pride na misel.

Poleg standardne oblike programa omogoča tudi način, bolj znan iz Applovega operacijskega sistema.

image

Gnome-do omogoča tudi razne plugine. Najuporabnejši se mi zdi Gnome session management, ki omogoča ugašanje, ponoven zagon ali hibernacijo računalnika kar iz gnome-doja.

image

Trenutna verzija je 0.8.2 zaradi česar se lahko zgodi, da se bo v 10% - 20% program sesul ali pa se ne bo samostojno zagnal ob ponovnem zagonu operacijskega sistema (Upam, da vas slednji podatek ne bo odvrnil od namestitve. Gnome-do je kljub tej malenkosti zelo zanesljiv program). V tem primeru ga zaženemo ročno Programi -> Pripomočki -> GNOME do

Namestitev

Odpremo terminal (Programi -> Pripomočki -> Terminal) in vanj vpišemo

sudo gedit /etc/apt/sources.list


po vpisu osebnega gesla se nam odpre novo okno v katero na konec dopišemo naslednji dve vrstici

deb http://ppa.launchpad.net/do-core/ppa/ubuntu jaunty main 
deb-src http://ppa.launchpad.net/do-core/ppa/ubuntu jaunty main


Če uporabljate starejše verzije Ubuntuja spremenite jaunty main z imenov vaše verzije (interpid main, hardy main, ... )

Shranimo in zapremo nakar v terminal vpišemo ukaz s katerim verificiramo nov repozitorij

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 0xa5d19fdcaa6abb440cd3464628a8205077558dd0


Posodobimo pakete

sudo apt-get update


in namestimo

sudo apt-get install gnome-do


Od verzije 0.8.2 dalje je treba docklete in plugine dodatno namestiti.

sudo apt-get install gnome-do-plugins && sudo apt-get install gnome-do-docklets 


Želim vam prijetno uporabo programa!

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    pohvalno!
  • Naj omenim, da za KDE obstaja podobna aplikacija in sicer se imenuje Katapult.
  • ta programček je zelo zelo uporaben! najlepša hvala za to objavo!
  • Tudi jaz se pridružim pohvalam za tole objavo !
    Iskal sem dock kateri bi izgledal kot MAC OS X , ampak vse se je sesuvalo oz sploh ni delovalo !

    Hvala še enkrat, ker koliko gledam tale stvarca sedaj gre !
  • Poleg standardne oblike programa omogoča tudi način, bolj znan iz Applovega operacijskega sistema.

    A mi lahko nekdo prosim pove kako se to naštima?
  • Klikneš na Preferences/Appearance in med Selected Theme izbereš Docky.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.