povezava na internet v študentu

2»

Komentarji

  • Na 60 minut je nastavljen parameter za reautentikacijo v Študentskih domovih. Izgleda, kot da je v novejših verzijah kernela|wpa_supplicanta|NetworkManagerja bug, ki na zahteve po ponovni avtentikaciji ne reagira kot je treba.

    Lahko nekdo poskusi izklopit NetworkManager, ustvarit konfiguracijo za wpa_supplicant na roke in pognat wpa_supplicant v debug načinu.
  • R33D3M33R Član
    uredil/-a 11. November, 2009
    Lahko prosim daš podrobnejša navodila? Ker meni preko tega:

    sudo /sbin/wpa_supplicant -dd -f/home/andrej/wpa.log -c/etc/wpa_supplicant.conf -ieth0


    eth0 sicer priklopi, naredi log, ampak povezave pa noče vzpostaviti.
    Tole pa imam v system logu, prične se točno po 1 uri po prvi uspešni vzpostavitvi povezave:

    2009-11-11 21:32:07 r33d3m33r wpa_supplicant[18448] CTRL-EVENT-EAP-STARTED EAP authentication started
    2009-11-11 21:32:07 r33d3m33r wpa_supplicant[18448] CTRL-EVENT-EAP-METHOD EAP vendor 0 method 21 (TTLS) selected
    2009-11-11 21:32:07 r33d3m33r wpa_supplicant[18448] OpenSSL: tls_connection_handshake - Failed to read possible Application Data error:00000000:lib(0):func(0):reason(0)
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Lahko prosim daš podrobnejša navodila? Ker meni preko tega:

    sudo /sbin/wpa_supplicant -dd -f/home/andrej/wpa.log -c/etc/wpa_supplicant.conf -ieth0


    eth0 sicer priklopi, naredi log, ampak povezave pa noče vzpostaviti.
    Poskusi takole:
    sudo /sbin/wpa_supplicant -dd -ieth0 -Dwired -c/etc/wpa_supplicant.conf -f/home/andrej/wpa.log


    Za tem moraš še na roke pognati dhclient (verjetno bo treba v drugem terminalu)

    sudo dhclient -i eth0


    Po tem /home/andrej/wpa.log prilepi sem ali pošlji adminu na admin [na] sd-lj.si V datoteki bo verjetno tudi tvoje geslo, zato ga prej odstrani ven.
  • Informacije so tukaj: http://pastebin.com/m5553c0c9
    Nekaj teksta sem izrezal, ker se je ponavljalo tisto kar je v trenutnem logu že vidno.
    Zanimivo je, da ko povezavo prekine ni šans, da bi jo spet vzpostavil preko dhclient eth0 (sem ene parkrat poskusil pa ne gre)
    Gre pa takoj preko ifdown -a in nato ifup -a
  • Naj dodam da uporablja moja punca ubuntu 9.4 (izključno SAMO ubuntu ker win se ji sesuje na vsak mesec ). Nahaja se v rožni dolini in stvar dela brez problema in je z njim zelo zadovoljna ( verjetno bi opazla in me takoj opozorila če kaj nebi bilo ok). Povezavo sem vzpostavil po starem načinu v terminalu kot je opisano na začetni strani. Več vam ne morem pomagati ker sem sam začetnik in ne uporabljam tega računalnika.
  • Torej, minilo je 18 dni, matej_v (edina možnost za pomoč) pa je skrivnostno poniknil. Ali se ne bi dalo te reavtentikacije enostavno izklopiti ali pa nastaviti na nek človeški čas (recimo 4 ure)?
  • napsy Član Ubuntu.si
    probal preko wpa_supplicant na archlinux in prav tako vsakih 60 minut prekine povezavo.
  • Očitno je bug v samem wpa_supplicantu. Meni se ni dalo s tem več ubadati in sem enostavno nazaj na Hardyu. Bedno, ampak deluje :rolleyes:
    Če se pa komu da, pa lahko skompajla wpa_supplicant source od Hardy Herona, sources so tukaj: https://launchpad.net/ubuntu/+source/wpasupplicant
  • napsy Član Ubuntu.si
    Sedaj mi pa za čudo ne meče dol. Povezan sem prek wpa_supplicant. Med tem ko mi je še včeraj metalo dol vsako uro, se mi sedaj lepo ponovno avtenticira. Izpis:

    CTRL-EVENT-EAP-STARTED EAP authentication started
    CTRL-EVENT-EAP-METHOD EAP vendor 0 method 21 (TTLS) selected
    CTRL-EVENT-EAP-SUCCESS EAP authentication completed successfully
    CTRL-EVENT-EAP-STARTED EAP authentication started
    CTRL-EVENT-EAP-METHOD EAP vendor 0 method 21 (TTLS) selected
    CTRL-EVENT-EAP-SUCCESS EAP authentication completed successfully

    in tako dalje.
  • Pozdrav!
    Pravkar sem se vselil v študentski dom v rožni dolini in opažam enak problem kot ga imate ostali. Ali obstaja kakšna rešiev na obzorju s prihodom 10.10?
  • V konfiguraciji nastavi fast_reauth=0, v navodilih je to nastavljeno na 1
  • napsy Član Ubuntu.si
    Pred kratkim so popravljal omrezje v studentskih domovih v Ljubljani pa me zanima, ce se komu kar prekinja povezavo. Ker meni od tedaj ne mece vec dol z omrezja.
  • od kar imam fast_reauth=0 mi ne meče več dol, je pa tud v navodilih popravljeno to po novem.

    zdej so pa mislim da le serverje nekaj menjal in nič drugega če se ne motim. (vem da za mestni log so bili serverji offline ker naj bi jih poplava uničla), net jim je kljub temu delal, vendar na novo ga nisi mogel vzpostavit.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Se komu v studentskem domu v Lj mece ven z neta?
  • uredil/-a 14. December, 2010
    meni tudi dela na 10.10 probleme.
    kar sama od sebe crkne povezava enkrat po parih minutah, naslednjič zdrži pa tudi več ur, prejšnji teden mi je zdržala mislim da 3 dni brez prekinitve in sem se že veselil da je vnovičen clean inštall rešil zadevo, v ponedeljek pridem nazaj pa mi v 10ih minutah 3x crkne. probam starejši kernel, povezava zdrži kakšnih 30min in crkne nazaj, naslednjič crkne spet po parih minutah, sedaj mi pa spet dela že več kot 14 ur.

    vedno pa moram comp restartat, drugače sploh se ne morem ponovno povezat. ifdown/up eth0 sploh ne učinkuje. down dela normalno, ko dam pa up...zelo dolgo vzpostavlja zadevo (več kot pol minute, ponavadi je v sekundi zadeva skozi) in tudi po tem net ne dela.

    a lahko kdo potrdi podoben problem tudi v 10.04? ker če je pol mora biti nekaj na njihovi strani narobe, 10.04 mi je delal normalno od izida :S (žal mi pa na novem prenosniku ne dela 3/4 stvari, tako da niti stestirat ne morem)
  • še jaz nekaj dodam...

    meni na 10.04 dela net super... nikoli ne prekinja in nobenih drugih težav ni...
    sedaj pa imam tu v študentu še en komp in na njega sm vrgu 10.10... in ga niti pod razno nisem pripravit do delovanja... ne pride čez preverjanje pristnosti.... (mam drug username pa pass) pa probam po istih navodilih kot za 10.04, ki meni delujejo, kot prek nastavitve network managerja...
    se komu sanja zakaj?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Bom malo obudil to temo ... se je kaj tukaj na tej fronti spremenilo? Ze deluje net v studentu prek networkmanager kot mora?
  • V 11.10 je vsaj meni na dveh prenosnikih brez težav vzpostavilo zadevo.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.