Izšla Opera 10

Orjaški naslov "Opera 10 with Turbo" je danes na spletni strani opera.com dal vedeti, da je tukaj končna različica brskalnika Opera. Kaj prinaša desetica? Sodeč po njihovi spletni strani se lahko nadejamo:
[list=*]
[*]tabov, ki ponujajo predogled odprte strani[/*]
[*]sistema poimenovanega Opera Turbo, ki s pomočjo kompresije, omogoča hiter internet tudi tistim s počasnimi povezavami[/*]
[*]izboljšanega sistema Speed Dial, ki sedaj omogoča več okenc in celo sliko ozadja[/*]
[*]inline preverjanja natipkanega besedila v kar 48 jezikih[/*]
[/list]

Poleg tega nova verzija opravi z Acid3 testom z rezultatom 100/100, je 40% hitrejša na spletnih straneh, ki zahtevajo veliko sistemskih sredstev, poleg tega pa je od predhodnika na splošno hitrejša in odzivnejša. Novo različico, ki je na voljo za številne operacijske sisteme, lahko prenesete z njihove spletne strani.

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Sodeč po spletni strani futuremarka je opera 10.0 (sicer na strani označena še kot beta, vendar najverjetneje večjih sprememb ni bilo) celo malenkost počasnejša kot firefox 3.5, dočimer sta safari in chrome daleč spredaj, pri čemer je chrome z različico 3.x.x prevzel vodstvo.
  • imam ubuntu 8.04, nasnel opero 10. Stvar mi dela hitreje kot pa firefox, vendar mi porabi zelo veliko rama, recimo 100MB vec kot firefox 3.0
    Tako da raje surfam z firefoxom...
  • Takšna situacija je pri meni: image

    Kljub temu uporabljam Opero, ker se hitreje zaganja in je na splošno bolj odzivnejša na spletnih straneh.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    uredil/-a 7. September, 2009
    No če te zanima hitrost moraš vsekakor poskusiti Chromium.
    Tole so moji rezultati (ubuntu 9.04)
    image

    Vsekakor Chromium nima konkurence. Tako da ga močno priporočam, sploh sedaj, ko že kar solidno podpira flash.
    Če potrebujem še kakšne dodatne razširitve pa posežem po firefoxu.

    Lp

    p.s. Sama odzivnost pa je vedno relativna.
  • Nedvomno je chrome najhitrejši.
    Vseeno pa uporabljam firefox-pgo ker sem ga navajen in ker omogoča nekatere stvari ki jih chrome zaenkrat ne. Včeraj sem še našel zanimivo rešitev kako lahko brskalnik ves čas lavfa v ramu in je tako bistveno bolj odziven.

    http://wiki.archlinux.org/index.php/Speed-up_Firefox_using_tmpfs
    navodila so sicer za archlinux vedndar menim da ni nek problem namestiti tudi za ubuntu. Prav tako se mi zdi da bi šlo tudi z kakim drugim brskalnikom. Sam uporabljam še eno dodatno scripto ki preden ugasnem računalnik prenese vse podatke na disk pa še eno da podatke prenaša na disk vsakih 5 min.

    Meni se je odzivnost močno izboljšala. Priporočam tistim z malo več rama. Meni archlinux + openbox + firefox-pgo pokuri okrog 200MB od 3GB tako da zdaj razmišljam v tej smeri da bi še kakšen program not porino :D
  • 21 dni po uradnem izidu 10tke lahko povem, da se je Turbo način močno upočasnil. Verjetno so strežniki preobremenjeni. Čeprav so odpravili težave s piškotki pa ima tak smisel na klicnem dostopu malo smisla. Impulzi namreč tečejo časovno in ne podatkovno. Škoda :(
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.