uporablja kdo Haskell

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj z Haskell in morda kakšne praktične nasvete za učenje?

Komentarji

  • Jst poznam enega, ki se je ukvarjal s haskellom ... to je najblizje da sem kdaj prisel temu jeziku :)
  • wow, hvala da še bolj smetiš forum z neuporabnimi odgovori. (in posledično tudi jaz zaradi tega)
  • wtf? je nekdo malo zivcen?

    No bom malo obrnil svoj odgovor, da bodo nekateri zadovoljni: napsy, ce te zanima, ti dam lahko kontakt, pa uprasas tega mojega kolega.
  • dejmo se od zdej naprej omejit na HASKELL and HASKELL only...hvala
    lp
  • napsy Član Ubuntu.si
    no hotel sem vprašat če ti miti o haskellu držijo, da z njim pišeš kvalitetnejšo kodo.
  • koda je predvsem drugacna. Je to funkcijski jezik, kar poleg tega, da so dolocene stvari cudne, ce prihajas iz proceduralnega programiranja, pomeni tudi, da delas manj napak, ki so vezane na proceduralno programiranje. Dolocene stvari se da tudi dosti lepse izrazit ... ampak jih je ponavadi tezje razumet potem. Zaradi tega lepsega izrazanja je kodo tudi lazje distribuirat na vec procesorjev (dejansko jo distribuira kar haskell sam).

    Toliko nekako vem ... mi pa niso bili tej jeziki nikoli prevec vsec, ker sicer pises lepso kodo ampak zgubis obcutek, kaj dejansko on dela uzadi. Ampak koda je pa lepa kao ... un moj prijatelj, ki je v tem nekej delal je napisal voxel engine (http://en.wikipedia.org/wiki/Voxel) v ene 200 vrsticah.
  • napsy Član Ubuntu.si
    To funkcijsko programiranje mi deluje kr lepo. Posebej kul mi je izražanje predikatov pa uporaba rekurzije za iteracije. Verjetno se bom Haskell začel počasi učit :)
  • Teoreticno je zelo zanimiv ja, prakticno pa tako tako ... odvisno pac kaj delas. ene stvari se ful lepo izrazi, druge pa dosti tezje kot pri proceduralnem programiranju
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.