Iščem službo

Čau Ubuntu!

Iščem delo.
Sem se vpisal na srednjo računalniško šolo (spectrum zx, pa basic, heh), a so tisto leto uvedli gimnazije, tako da sem gimnazijski maturant.
Sem povohal faks, a ker sam živim od 17 leta, sem 'raje' izbral delo da sem plačeval streho nad glavo, heh.

Svoja dvajseta leta sem prežive(žura)l s študentskim delom, tudi zaposlen sem bil kot monter kovinskih konstrukcij - delo na višini (aluminijaste konstrukcije za prireditve), zadnji dve leti pa sem delal v skladišču. Sem delal tudi v kud-u Franceta Prešerna kot izvedbenik dnevnega programa društva (od šanka, preko razstav, do predstav in muh artistov, ter sem na koncu pozdravil v slovo vse in vse zaklenil), do festivala Trnfest.

Že sedem let sem skupaj s punco, in ona je v moje življenje prinesla računalnik, dobesedno. Seveda se je kmalu začelo strojno nadgrajevanje, heh...

Od kar imam neke računalnike, se večkrat spomnim, da sem imel logiko v srednji šoli, celo odlično... Pa tudi v prvem letniku smo imeli Računalništvo in informatiko, ki sem tudi opravljal z odliko. To je seveda zelo kvarilo moje povprečje ocen v srednji šoli....

Malo sem povprašal okoli, kako je s tem programiranjem

Predvsem sem v bivši službi rabil nek specifični kalkulator, pa nisem bil zadovoljen z razpredelnicami...
Tako sem naletel na c++ (basic je out, heh) toda od tam sem kmalu prešaltal na c#. Za božič mi je prijatelj z obvezo čez levo oko, in papagajem da desni rami iz kopra, kjer je drugače pristan, prinesel visual studio, heh...
Naredil sem nek program, za katerega sem postavil tudi internetno stran. Program je za ozek profil dela, a kar uporaben. Še zmeraj se konstantno downlowd-a.. www.beezgetz.com
Sem pa naredil še en kup drugih programčkov, za skladišče (kje je kaj in to tudi vizualno prikazat), pa za neko online igrico vojaški kalkulator, pa neko uro, in še en kup drugih programčkov..

Zadnje leto sem na kavi, in to Javi, saj probam moj program ki je na internetu za dol vleko prevest v javo, da bo delal na večih platformah, predvsem ker sem sam prešaltal na kao-unix platforme in se seznanil z delom starega gospoda z veliko sivo brado.
Java je dokaj podobna c#, če lahko že kaj sodim, heh..

Sicer nisem ekspert, sem samouk.

In kako mi lahko pomagate?
Jaz nisem do zdaj še nikoli dobil službe preko zavoda. Zmeraj so bile veze. Slovenija je majhna.
Zato pišem tu, da vas prosim da malo vprašate, če se kje kaj rabi, in mi sporočite. Jaz bi se lahko osebno oglasil na razgovor s cv-jem in drugimi papirji.

Ponudba je pa taka, da sem pripravljen delati en mesec kot prostovoljec. To bi vašo firmo stalo samo stroškov prevoza na delo.
V tem času bi se intenzivno priučil potrebnih veščin, vi bi pa imeli en par pridnih rok več.


Hvala, grom.

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    vredno je povprasat na http://www.alfastreet.si/
    par kolegov s faxa-dela v tej firmi in so kot slisim kar zadovoljni z delom/placilom... mislim da programirajo v c# in actionscript-u...

    podjetje ima pa sedež v Sežani...

    drugo podjetje pa je http://www.editor.si/ kjer delam tudi sam(kot student), ukvarja pa se s izdelavo spletnih strani/aplikacij(html,css,javascript,ajax,php,mysql,.net,....) s sedezem v Novi Gorici.

    recimo da ti pride kaj v postev :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.