PHPmyAdmin

need a liitle help, pls.

apache šiba, php4 instaliran, mysql tudi.

ob prijavi (root, w/o pswd) mi vrže to ven:
#2002 - The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)

sm pregledu vse, vse ok.

suggestions pls :)

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    a. mysql server ne lavfa .. test /ect/init.d/mysql status
    izpise nek spam + Threads: 2 Questions: 204272 Slow queries: 0 Opens: 1942 Flush tables: 1 Open tables: 64 Queries per second avg: 0.124
    b. php4_mysql knjiznice ... naredi phpinfo() in nekje more pisat neki v stilu
    mysql
    MySQL Support enabled
    Active Persistent Links 0
    Active Links 1
    Client API version 4.0.24
    MYSQL_MODULE_TYPE external
    MYSQL_SOCKET /var/run/mysqld/mysqld.sock
    MYSQL_INCLUDE -I/usr/include/mysql
    MYSQL_LIBS -L/usr/lib -lmysqlclient
    3. ko si to instaleru nisi restartu apacha
    4. poglej /var/log/apache2/errorl.log

    99% neki od tega ni OK
  • Speed Član
    uredil/-a 14. February, 2006
    Hmm.
    Sm najnovejše apt-getal in zdej dela vse ok.

    blaž tnx anyway!
    :)

    how to:
    sudo apt-get install mysql-server
    sudo apt-get install apache2
    sudo apt-get install php5
    sudo apt-get install php5-mysql
    sudo apt-get install phpmyadminO
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ves kaj .. ce bos vsaj priblizno resno delu .. uporba mysql 4.1 k ma native UTF8 .. toplo priporocam ..
  • bl4z je dejal/-a:
    ves kaj .. ce bos vsaj priblizno resno delu .. uporba mysql 4.1 k ma native UTF8 .. toplo priporocam ..
    mah, resno deleal, se veš, tko le lokalno bom rabu. Za predogled zadev in tko...

    Za "resne" zadeve mam pa tko al tko live server. In gor so še prejšnje verzije php-ja in mysql-a. apache je pa že dvojka, smi zdi.
  • Pozdravljeni!

    Sm nov tuki gor in bi prosu za malo pomoči.
    Do nedaljnega sem uporabljal RedHat oz. Fedora Linux, zdej pa sem presedlal na Ubuntu in morm reči,
    da mi je zadeva zelo všeč. Imam pa problem pri nameščanju - phpMyAdmin orodja. -

    PHP5 in mysql-server sem uspešno namestil, z ppMyAdminom pa imam nekaj težav in sicer;

    ko vtipkam: apt-get install phpmyadmin mi javi napako: Ni mogoče najti paketa phpmyadmin.

    phpMyAdmin sem si prenesel tudi ročno in ga poizkusil namestiti, a a mi javi:

    MySQL said:
    #2002 - The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)


    Ni mi jasno zakaj ne morem namestiti paketa phpMyAdmin.

    Če je imel kdo podobno izkušnjo bi prosil za malo pomoči. Hvala!
  • napsy Član Ubuntu.si
    preveri, če je mysql prižgan:
    sudo /etc/init.d/mysqld start
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ocitno se paketu ne rece phpmyadmin

    apt-cache search phpmyadmin ti bo povedlo kako se rece paketu oz. http://packages.ubuntu.com
    ..
    http://packages.ubuntu.com/feisty/web/phpmyadmin
    universe repositorije rabis imet pa ti bo namestil .. drgac pa to ni problem namestit na roke .. zleecas iz official page in rezapkiras nekam, kjer zadevo vidi apache

    ce pa ti lavfa mysql pa ti pomaga tudi /var/log/mysql
  • Sm se mal pomatru s tem in je šlo. Odstranil sem mysql-server 5 in dal gor mysql-server 4.1 in zadeva zdej dela kot je treba.

    Hvala vsem za pomoč!

    bl4z - za te universe repositorije pa nism prej vedu. Hvala! Če bi blo kje mal več dokumentacije o tem bi tud blo super.

    LP
  • bl4z Član Ubuntu.si
    zato pa je forum/wiki/irc .. :)
  • Kakšna je pa komanda za izpis trenutnih SQL stavkov, ki jih loada preko PHP-ja? Sem videl enkrat, da se da videt, samo nisem vprašal kako.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    SHOW PROCESSLIST;

    ampak to mors met full sreco, da bos vidu kak kveri .. ker to deluje realtime .. bolj se ti splaca logirat qverije na strwezniku in potem polgdat log . (obvezno to izkljuciti na produkciji, ker zre resource !)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.