MSN instalacija

Najprej lepo pozdravljeni. Sem prvič na vašem forumu in prvi dan uporablam Ubuntu Linux za kateraga sem se že nekaj časa navduševal ampak zdaj sem se odločil s pomočjo Usy-a. Aja pa še to men je tale Ubuntu full všeč :)

Amm zdeje sem anletel na težavico :S

Želel sem instalirati amsn ampak ko ga downlovdam in ga želim odpreti mi napiše:

Nisem mogel odpreti: "amsn_0.95-ubuntu.powerpc.deb"

Vrsta arhiva ni podprta.

Mel sem tutdu navadnega (brez dodatka Power PC)

Kaj naj naredim :? Pogrešam MSN :)

Lp rocky

p.s. Hwala za odgovore
«1

Komentarji

  • predvidevam da nimaš power pc-ja ker je to mac. Priporočam ti da greš v synaptix al kar pač že mate v ubuntu in si ga tam inštaliraš.
  • Lahko pa gres v konzolo in vpises
    sudo apt-cache search amsn
    in ko najdeš kar želiš vtipkaš:
    sudo apt-get install (ime pakteta)
  • Elrond je dejal/-a:
    Lahko pa gres v konzolo in vpises
    sudo apt-cache search amsn
    in ko najdeš kar želiš vtipkaš:
    [quote]sudo apt-get install (ime pakteta)
    [/quote]
    no napiše mi ko napišem:

    apt-get install amsn

    da je datoteka zaklenjena :S

    lp rocky
  • Aja pa še pozabil sem omenit da ko utipkam: sudo apt-cache search amsn mi ne naredi nič oz me vpršaša samo po geslu

    Zanima me tudi če lahko instaliram Cunter Strike 1.6 oz Source in s čim?

    lp rocky
  • rocky je dejal/-a:
    Najprej lepo pozdravljeni. Sem prvič na vašem forumu in prvi dan uporablam Ubuntu Linux za kateraga sem se že nekaj časa navduševal ampak zdaj sem se odločil s pomočjo Usy-a. Aja pa še to men je tale Ubuntu full všeč :)

    Amm zdeje sem anletel na težavico :S

    Želel sem instalirati amsn ampak ko ga downlovdam in ga želim odpreti mi napiše:

    Nisem mogel odpreti: "amsn_0.95-ubuntu.powerpc.deb"

    Vrsta arhiva ni podprta.

    Mel sem tutdu navadnega (brez dodatka Power PC)

    Kaj naj naredim :? Pogrešam MSN :)

    Lp rocky

    p.s. Hwala za odgovore
    Po moje moras navadnega sano zinstalirat.
    V konzoli napises sudo dpkg -i ime_paketa
  • rocky je dejal/-a:
    Aja pa še pozabil sem omenit da ko utipkam: sudo apt-cache search amsn mi ne naredi nič oz me vpršaša samo po geslu

    Zanima me tudi če lahko instaliram Cunter Strike 1.6 oz Source in s čim?

    lp rocky
    A pa si odkomentiral dodatne reprozitorije v /etc/apt/sources.list ?

    Sledi navodilom, kot je opisano tule
  • rocky je dejal/-a:
    Aja pa še pozabil sem omenit da ko utipkam: sudo apt-cache search amsn mi ne naredi nič oz me vpršaša samo po geslu

    Zanima me tudi če lahko instaliram Cunter Strike 1.6 oz Source in s čim?

    lp rocky
    vpisat morš geslo, ki si si ga zbral med inštalacijo in s katerim se prijaviš v X sejo.

    za counbterstrike rabš pa windows emulator, kot je cedega (www.transgaming.com)
  • rocky Član
    uredil/-a 16. February, 2006
    Elrond je dejal/-a:
    [quote=rocky]Aja pa še pozabil sem omenit da ko utipkam: sudo apt-cache search amsn mi ne naredi nič oz me vpršaša samo po geslu

    Zanima me tudi če lahko instaliram Cunter Strike 1.6 oz Source in s čim?

    lp rocky
    A pa si odkomentiral dodatne reprozitorije v /etc/apt/sources.list ?

    Sledi navodilom, kot je opisano tule[/quote]
    ko utipkam u konzolo: sudo gedit /etc/apt/sources.list

    mi napiše : Gtk-warning **:cannot open display::

    lp rocky

    Zanima me še če je kdo na katerem irc kanalu da bi mi pomagal pri instalaciji :) in če loh napiše podatki o strežniku na katerem je.
  • Daj pritisni ctrl+alt+f2, se prijavi in potem tole naredi, vendar zamenjaj gedit z joe.
    Z joe-a greš ven tako da ko si opravil tisto kar si želel narediš sledeče: ctrl+k nato pa x
    nato ko si to opravil enostavno alt+f7. ;)
  • Aja, kar se tiče irc kanala...
    strežnik: irc.arnes.si (tega uporabljam jaz)
    kanal: #ubuntu.si
  • Elrond je dejal/-a:
    Daj pritisni ctrl+alt+f2, se prijavi in potem tole naredi, vendar zamenjaj gedit z joe.
    Z joe-a greš ven tako da ko si opravil tisto kar si želel narediš sledeče: ctrl+k nato pa x
    nato ko si to opravil enostavno alt+f7. ;)
    to ne deluje z joe :S
  • christooss Član Ubuntu.si
    Mah tisti "errorji" k jih terminal vn meče niso problem. Vsak se itak ustraš. Kao buhuhu neke errorje. Men pro vseh gtk aplikacijah to piše ampak jih BP laufam. Cko da brezveze menjat. Aja a ti gedita spljoh ne odpre?

    Joa je treba se mi zdi prej inštalirat.

    sudo apt-get install joe. Amapk itak se je boljš navadt na VIM. Maš pa drugač tud NANO.
  • christooss je dejal/-a:
    Mah tisti "errorji" k jih terminal vn meče niso problem. Vsak se itak ustraš. Kao buhuhu neke errorje. Men pro vseh gtk aplikacijah to piše ampak jih BP laufam. Cko da brezveze menjat. Aja a ti gedita spljoh ne odpre?

    Joa je treba se mi zdi prej inštalirat.

    sudo apt-get install joe. Amapk itak se je boljš navadt na VIM. Maš pa drugač tud NANO.
    gedit-ta mi sploh ne odpre! sploh newem kako nej spremenim vsebino datoteke če je le za branje(probal sem tudi tako da sem ročno odprl datoteko in se vidi vsebina, ampak nemoreš nič brisat)? a se da nekako nastavit da jo loh popravlam? w kozoli mi pa noče odpret :(

    lp rocky
  • Datoteki spremeniš pravice pisanja če vpišeš tisti ''sudo'' pred vsem ostalim se pravi:

    sudo joe /etc/apt/sources.list

    Jasno pa da ga moraš najprej inštalirat:

    sudo apt-get install joe
  • No zdej je že mal napredka zdej mi kolikor toliko sprejema ukaze:) ampak me zanima zakj ko napišem:
    sudo apt-get install joe---- vrže: Branje seznamov paketov... narejeno
    Gradanja drevesa odvisnosti... narejeno
    E: ni mogoče najti paketa joe


    polj sem šel še tja pogledat v Synaptic da bi naložil paket ampak ga sploh ni bilo pod iskanje JEO :S
  • Pri meni je isto. Je možno da je s cdjem kaj narobe.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ja morta vsources.list uredit. Pa odkomenirat vse repozitorije.

    Mal poglejta temo Forum Triki tm so napisani primeri sources.list. Pa tud Kami je zdj eno skripto napisu k ti generira sources.list
  • A preko synaptica ne bi šlo? Sicer je zelo malo programov tam treba mogoče nastaviti kakšen strežnik ali kaj?
  • naredi sledeče:

    sudo vi /etc/apt/sources.list

    nato pritisni i
    sedaj pa pojdi do tam kjer so z # zakomentirani linki se pravi neki deb http/blablabla
    in tam kjer vidiš # jo izbriši, samo samo pri linkih ne pri drugem teksut

    nato pa ESC in dvopičje : in vpiši wq, enter

    se pravi po esc narediš sledeče:
    :wq (enter)
  • ok bom jest zdele to probal še enkat!

    lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.