Dostop do map ubuntu/win

Sem iskal, pa nisem našel. Problem je sledeč:
Na D disk (ntfs) sem naredil nekaj map v ubuntuju.
V ubuntuju imam do njih prost dostop, v windowsih pa ne morem odpreti nobene te mape. Problem je očitno samo v novo ustvarjenih mapah, preimenovane/prekopirane mape so lepo dostopne.
Kako naredim mapo odprto? Poleg tega moram vsakič ko mountam disk D vpisati geslo, tega ne želim.

lp

Komentarji

  • Vpisovat moraš geslo zato, da se prijaviš kot administrator. Če nočeš počet tega je zate bolj kakšen Windows sistem, saj je to ena iz med bistvenih in najpomembnejših razlik teh dveh sistemov... in še katerih.
  • Včasih sem vpisal geslo enkrat, in dokler nisem resetiral sistema sem lahko dostopal do particije nemoteno. Ne najdem kljukce; "zapomni si za to sejo".
    Še vedno pa je problem nedostopanje do map. Particija D je skupna lin/win, format NTFS in je namenjena ravno deljenju datotek med sistemoma. Torej, zakaj ne morem odpreti mape v win, v ubuntuju pa brez problema?

    lp
  • Poženi scandisk na particiji.
  • diehart: videti je, kot da bi imel tako nastavljena dovoljenja datotek in map v ubuntuju - daj jim dovoljenje 777 (vsi vse dostope), pa poročaj, če je kaj bolje.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.