majn zmogljivi racunalnik

Obstaja kaksna verzija ubuntu za manj zmogljive racunalnike

Komentarji

  • pa tudi xubuntu(xfce)...pa kmalu tudi lubuntu (lxde)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Koliko manj je zmogljiv tvoj računalnik ?

    Sam ubuntu netbook remix brez težav poganjam na svojem 9 inčnem netbooku.

    Poskusi Ubuntu mini remix , nato pa si naloži gor kakšno manj požrešno namizno okolje, ki ti ustreza. Priljubljenejša so xfce (čeprav ni izjemno lahek), fluxbox, LXDE, enlightment, iceWM.
  • Najlažji Ubuntu je Fluxbuntu - ampak v tem primeru bolj priporočam sfrizirano (lepšo+uporabnejšo) verzijo, ki se imenuje Fluxbox Mint ;)
  • aja..glede na to da tole ni povezano z nobenim ubuntu.si projektom premikam tole v "Ostalo" :)
  • andrejZ je dejal/-a:
    Koliko manj je zmogljiv tvoj računalnik ?

    Sam ubuntu netbook remix brez težav poganjam na svojem 9 inčnem netbooku.

    Poskusi Ubuntu mini remix , nato pa si naloži gor kakšno manj požrešno namizno okolje, ki ti ustreza. Priljubljenejša so xfce (čeprav ni izjemno lahek), fluxbox, LXDE, enlightment, iceWM.
    stara kista,
    256 rama
  • Če rečeš stara kišta še vedno nevemo kolko procesor in kolko grafična..
    Jst na svojem mini leptopu 512mb,900mhz,integ grafa poganjam Linux Ubuntu 9.10 brez kakršnega koli zatikanja,deluje res odlično.
  • kaj priporočate za mojega P3 600 , 256MB rama , geforce2 64mb zaenkrat zaganjam xubuntu 9.10 ampak se malo zatika.
  • Poskusi Lubuntu ali pa namesti minimalno namestitev in gor vrži IceWM, Fluxbox ali LXDE. Seveda pa moraš pri tem uporabljati tudi primerne programe. Recimo Abiword namesto OpenOffice.org, Opero namesto Firefoxa, Claws mail namesto Thunderbirda itd.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.