Parental Control in Nadzor z video kamerami...

LP!

tokrat imam bolj varnostna vprašanja!

zanima me, če obstaja kakšen dober PARENTAL CONTROL za Ubuntu--->s tem mislim to, da blokira vse internetne strani in da lahko tudi dela slike ekrana vsake toliko časa (npr: 30s) in jih shranjuje, admin pa jih lahko nato pogleda...

drugo vprašanje pa je, če kdo ve za kakšne dobre kamere za nadzor hiše.
potreboval bi take, ki delujejo s programom ZONEMINDER.
pa še to, ali je te kamere možno tudi povezati s kakšnim alarmnim sistemom ali je le-ta že vgrajen v ZoneMinder--->tega na njihovi strani nisem dobro razumel...

hvala!

Komentarji

  • Oglej si dansguardian za filtriranje spletnih strani.
  • Poglej is IP kamere model 206 od Axisa. Tiste preverjeno delujejo.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Če bi rad samo omejil dostop do interneta in spletnih strani lahko poskusiš z nanny - http://live.gnome.org/Nanny
    Če pa želiš popolnoma onemogočiti dostop do interneta potem pa poglej semle http://www.ubuntugeek.com/disable-internet-access-for-particular-user-in-ubuntu.html
  • Tud od Edimax-a delujejo jih mam 3 komade, samo če misliš wireless bo bl težko kej posnet, če pa samo slike dela je pa dobr. Se boš mogu mal poigrat z FPS-ji...
  • ne, ne...js nimam namena met wireless--->ta brezžična tehnika se mi zdi nekam preveč nazanesliva...

    kaj pa to glede neki podobnega keyloggerju samo, da bi biu SCREENLOGGER =)
  • coso423 Član
    uredil/-a 15. February, 2010
    Kar se mene tiče, ti ne priporočam, ne keyloggerja ne screenlogerja, razn v primeru, da veš kaj delaš oziroma kako zastopiš vodiče...

    Sam mam sicer slabe izkušnje sem imel lkl, požira CPU, RAM itd...

    Sam sicer prisegam na video nadzor z... Morm še ugotovit, sicer se ubadam z ZoneMider-jam samo, bom preizkusil tudi MS verzijo nekega slovenskega programa in primerjal, kaj se bol obnese...

    Se opravičijem za mojo angleščino...:P
  • še neki glede tistih kamer...
    kamera je priklopljena direktno na router...ali je možno omejiti dostop do komere le enemu računalniku--->da ne bi moglo dostopati do teh kamer kar vseh 5 računalnikov, ki so v mreži ali pa še če se kdo drug priklopi vanjo...
  • coso423 Član
    uredil/-a 17. February, 2010
    Jst ti lahko povem samo za Edimax IP kamere, od Axis-a pa nimam pojma...

    Prikloplen je na ruter, vsaki kameri določiš ip naslov in spremeniš geslo, lahko dostopaš do nje iz službe in seveda iz vseh 5-tih računalnikov v mreži, to je samo basic nastavitev kamere..

    Kar se pa tiče ZoneMider-ja, ti pa ne znam kej preveč pomagat kako se ga nastavi, ker imam še sam dost problemov, ki jih moram rešit....

    Zgleda pa nekako takole:
    image
  • Cube Član Ubuntu.si
    ja edimax sm tud jst testiral in delujejo, pa nasploh so dobre ip kamere,..usaj meni:D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.