test hitrosti

ok .. ker je nisem na netu nasu odgovora kolk je amd64 ubuntu na identicni masini hitrejsi od i686 verzije sm zadevo sam sprobu ..

image
in se mal teksta http://quaddown.org/~blaz/wordpress/?p=18

Komentarji

  • Joj ko maš že vse pri roki... A bi lahko naredu takšen poskus kot sm ga jz naredu z invertiranjem matrike na Octave ? Ful bi ti bil hvaležen ker to zelo dosti uporabljam. Nekje sm prebral, da se dejansko rezultati pokažejo šele pri močno optimizirani kodi za amd64. Mislim da bi mogu Octave ustrezat temu. Drugače pa vsaka ti čast da si se tako potrudu. Zdej razmišljam celo da bi mel oba i686 in amd64 če bi blo možno gor.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    napisi mo kako naj nardim test pa ga bom naredu ...
    oz posli mi kodo ... sej najbols bi blo ce bi mel source pa bi skompajlu za vsako platformo s svojim kompajlerjem .. pol bi blo se bolje .. (verjetno)
  • bl4z je dejal/-a:
    napisi mo kako naj nardim test pa ga bom naredu ...
    oz posli mi kodo ... sej najbols bi blo ce bi mel source pa bi skompajlu za vsako platformo s svojim kompajlerjem .. pol bi blo se bolje .. (verjetno)
    Ja to pa itak sploh ni debate o tem ! Sej glih zato sm reku za test z Octave. Ti paketi od Octave so pomoje precej zoptimizirani za amd64..v bistvu vse kar moraš naredit je:



    $octave

    octave:1> a=time;A=rand(4000,4000);B=inv(A);b=time;t=b-a

    čakaš :)

    in dobiš na konc čas v katerm naredi ubuntu inverz matrike velikosti 4000 X 4000

    če začne preveč pisat po swapu je test brez pomena in greš rajši na manjšo matriko recimo 3000 X 3000

    Na koncu je pomemben samo čas v katerem takšno matriko obrne.

    vrne ti t

    To pride zelo prov pri reševanju velikega sistema linearnih enačb mimogrede :)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Mogoče se bom en dan spravu in napisal isto z Atlas knjižnico , ki je res močno optimizirana za posamezno arhitekturo in bi potem dejansko lahko preverjali hitrosti....

    TNX
  • bl4z Član Ubuntu.si
    verjetno tega ni na live cd ? bom mal pregledu ap da vidim kako bi slo z najmanj problemov ..
  • bl4z je dejal/-a:
    verjetno tega ni na live cd ? bom mal pregledu ap da vidim kako bi slo z najmanj problemov ..
    Hmm ne vem če je octave na live CD to pa res....
  • Ej sm spisal eno kodo z GSL in ATLAS knjižnicami . V bistvu tale zadeva reši sistem linearnih enačb z LU dekompozicijo.Ne vem če je to pod LiveCD ampak anyway neki sm slišal, da so te knjižnice pod debianom -live CD, tko da bi pomoje moglo delat.
    Me zanima kolk časa bo rablo da zračuna. Meni je vrglo 185 sekund ??

    http://users.volja.net/s57nev/octave_adons/linear_huge.c

    Ukaza za prevajanje tega programčka lahko najdeš v sami datoteki !!!
  • bl4z Član Ubuntu.si
    jz bom probu ... jutri .. upam da je sploh gcc zraven live verzije ..
  • bl4z je dejal/-a:
    jz bom probu ... jutri .. upam da je sploh gcc zraven live verzije ..
    mah mislim da ni problem v gcc ju bolj v GSL in ATLAS knjižnicah ..........
  • No poskus sm naredu izkazalo se je, da je na amd64 in i386 mašini trajal preizkus 263 sekund. Kar pomeni da je razlika med prejšnjim kjer je bil sistem na amd64 za 263-185=78 sekund hitrejši. Oba sitema sem gnal v konzoli z istimi delujočimi procesi (brez grafike) tako, da ne mora bit kake večje razlike. Sistem je torej hitrejši za 30%. Oba sistema sta bila maksimalno optimizirana za svojo arhitekturo, ker so te knjižnice res dobro napisane in se jih uporablja za hitre matematične algoritme z matrikami. Torej razlika JE in ni zanemarljiva. Mimogrede moj PC je amd64 in v obeh primerih ubuntu Breezy. Lahko bi šou še naprej in bi zračunal točno število opracij pri katerih pride v poštev deljenje z floating point ...samo mislim da je to dovolj zgovoren rezultat.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ok .. razlika z cistokrvnimi in amd64 optimiziranimi programi MORA bit, drugace se amd in ostlai sploh nebi lotili delat 64 bit procesoraj, cenebi prinasAL povecane zmogljivosti ...

    zdej pri tistme testu, k sm ga jaz poganju je apc razlika zanemarljiva, pri tvojem ni .. uno kar uporabnik pri vsakodnevnem dleu uporablja je verjetno nekje vmes ...
  • Ja torej zaključek te teme....če imaš desktop sistem in ga uporabljaš za pisanje in podobno, kjer ni kakšnih zahtevnih algoritmov je dovolj dobera x86 arhitektura če si pa bolj zahtevn uporabnih in ne rabiš kakšnih hudih aplikacij za matematiko,...oz aplikacij kjer se ne uporablja 64 bitne aritmetike potem je x86 arhitektura zadovoljiva. :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.