Antivirusni programi

Sam zanima me!
Ali kdo ve če obstaja kakšen antivirusni program za LINUX sistem? Nekaj sem slišal za ESET da je začel nekaj razvijati, mogoče kdo ve kaj o tej temi??
Sam firbec me matra :D

Hvala za odgovore!!

Komentarji

  • Greš v software center pa vpišeš antivirus :)
    Če ne najdeš nič pa odpreš Synaptic pa iščeš antivirus
    najmanj ClamAV bo najdlo :)
    In ja..obstaja še avast za linux če se ne motim..pa še nekaj jih je..
    in glede na to da te sam firbec matra..bom premaknu temo pod triki in nasveti :)
  • Jst sm mel tudi AVG gor, zdej ne vem, al se dela al ne...
    drugace pa, ce imas 2 OS na racunalnika, nebi bila slaba izbira, da bi lahko preko Linux Distrota pregledal z anitivirusnim programom se particijo drugega OS...
  • arkas Član
    uredil/-a 2. April, 2010
    jaz sem iz firbca naložil avast. dela vse ok. nisem se tako veliko poglabljal v to mislim pa da avtomatsko ne pregleduje virusov ampak ga moraš ročno pognat. AVG mi pa nekak ni uspelo naložit. uporabljam ubuntu 9.4
  • Če izrazim svoje mnenje, so mi antivirusi brca v temo. Že na Windowsih so mi bili mešanje megla, tako da sem bil zadnjih nekaj let brez njih in mi je delovalo popolnoma normalno brez kakršnihkoli težav. Pravzaprav sem bil vesel, ko sem prešaltal v Linuxu okolje, da tukaj "ni" virusov.
    Fantje, najboljše antivirusna zaščita ste vi sami. Če pa nimate toliko samokonotrole in morate vse oglase preklikat, potem ste si pa sami krivi. Pa da ne govorim o malih. Res ne ločite native slovene maila med tistim, ki je spuščen preko Google Translate-a?
  • @Marek
    Ce ljudje niso izobrazeni, ljudje ne morejo vedt, tko da...
  • Antivirusni je na Linuxu smiseln za Dual Boot sisteme in kake mail serverje. Za druge je pa ne-root uporabnik dovolj dober.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Sam antivirusa na linuxu ne uporabljam, vendar pa vseeno pride prav.

    Prijatelj je imel na windows xp viruse, ki se jih znotraj windows xp ni dalo spraviti dol.
    Jaz pa sem zagnal ubuntu s ključka, gor namestil bitdefender in lepo v miru vse sčistil.

    Seznam antivirusnih programov za linux pa lahko najdeš tukaj .
  • Vsakdo lahko faše virus, trujanca, črva itd., še tako izkušen človek.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.