Znan je design ubuntu.si majice ter zmagovalec natečaja

31. marca 2010 smo končali natečaj za design ubuntu.si majic.
Bilo je kar nekaj obetavnih designov, vendar ekipa Ubuntu.si se je odločila drugače kot ste verjetno nekateri pričakovali (predvsem iz branja komentarjev).

Najprej o zmagovalcu

Večina je občudovala zelo lepe designe uporabnika bully, vendar na koncu je pa zmaga pripadla uporabniku ..
*drums please*
LUKACU !
*stop the damn drums*
Čestitamo!
Uporabnik bo o zmagi tudi obveščen prek zasebnega sporočila.

Zdej pa o designu

Uporabnik lukacu je oblikoval sprednjo stran...ekipa ubuntu.si pa se je odločala med napisi na zadnji strani.
Nato smo se skupaj odločili da je najbolj primeren slovenski napis in sicer "Od ljudi za ljudi www.ubuntu.si".

No, dovolj besed, pojdimo k slikam.
image
image

Zgoraj vidite končni odločitvi in ja, lahko boste izbrali med črno in belo majico.

O prednaročilu ter majici

V bližnji prihodnosti boste bili obveščeni o začetku obdobja prednaročil.
Cena zaenkrat ni znana (zato tudi zbiramo prednaročila) in tudi v ko boste izbirali v prednaročilu majice bo to okvirna cena (katera pa ne bo veliko odstopala od realne).
Naš cilj je med 10 ter 15€ skupaj s poštnino.
Majice boste plačali po povzetju (t.i. odkupnina).
Na voljo bo več velikosti - če želite nekaj kar ni omenjeno v prednaročilu boste poslali nam (ekipi ubuntu.si) na posebej določen mail.

Tole so okvirne podrobnosti katere se lahko še spremenijo.

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Super !!! :)
    Končno ...
  • logo je lep, ampak napis je pa zgrešen....Od ljudi za ljudi je namreč pesem od Murat & Jose :/
  • "Od ljudi za ljudi" je star izrek in ne propada nikomur. Uporabljen mnogokrat v govorih, delih itd...

    "By the people, for the people" je med ostalim tudi del govora Abrahama Lincolna leta 1863. http://showcase.netins.net/web/creative/lincoln/speeches/gettysburg.htm

    Design je preprost in mi je všeč.
  • Tudi meni ni zadnja stran všeč...res prevečkrat slišano in videno sploh pa ni to, kar beseda Ubuntu pomeni (ima širši pomen, ker gre za filozofijo: http://en.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_%28philosophy%29).

    Dejte raj napisat kaj takega kot je: Linux za ljudi ali ljudem prijazen Linux...
  • I quote

    Ubuntu is an African word meaning 'Humanity to others', or 'I am what I am because of who we all are'
    kar naj bi beseda ubuntu pomenila ..

    pa pejmo k sloganu linux za ljudi..kdo pa "dela" linux? ljudje ne?..torej od ljudi za ljudi super paše ;)
    In tu se ne gre samo za ubuntu..gre se tudi za skupnost ubuntu slovenija.. tko da "ljudem prijazen linux" ne paše najbolj..
    ampak paše pa "od ljudi za ljudi"..torej..ubuntu slovenija (kjer smo spet ljudje not) za ljudi ..

    in tudi ta tema gre od ljudi za ljudi.... madona smo zbral dobr slogan :D :P ;)


    P.s. nikoli ne bo obstajal slogan s katerim se bomo vsi strinjali :)
  • Men je slogan všeč, da ne bo pomote, sem samo repliciral na enega pred mano, ko je rekel, da je ta slogan uporabljen v eni izmed slovenskih skladb. Ta slogan je že prej uporabljen...

    Slogan je smiselen.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Človek človeku Ubuntu :P

    Ampak podpiram Od ljudi za ljudi
  • Všečno. Se mi zdi da bom kr obe barvi naročil. Belo za vroče dni in črno za vse ostale :D

    Zdj še sam čakam, da se zamenja logo na naši strani. Upam da bo v četrtek.
  • Zdaj pa čimprej v štanco da lahko naročimo :cool:
  • Bom naročil. Ni dvoma.
  • kupim obe barvi v primeru, da je majica s poštnino 10€, sicer pa samo eno barvo - če bo več ;)
  • Cube Član Ubuntu.si
    no sej ko bo znana koncna cena boste drugi ki boste zvedli(prvi bomo mi ekipa).. iscemo pa najbol ugodnega tiskarja v razmerju cena/kvaliteta,... tako da ce pozna kdo koga kar z podatki na plan..

    ko ga najdemo (mislim da bo to kmalu) ker imam ze kar nekaj predracunov) bomo dali na stran obrazec za narocanje, v upanju da bo narocanje veliko ker bo s tem majica cenejsa + ekipa ki se za to ze ves cas prizadeva da se projekt spelje sla z veseljem na eno pivo seveda na nase stroske(pa tudi na moje lahko) saj nebomo pobirali nobene provizije in ne bo s tem nihce nic zasluzil...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.