Delo direkt na FTPju

Ima kdo kak nasvet kako si olajšat delo direkt na FTPju ?

Dosti delam direkt na FTPju in stalni upload popravljenih datotek je preveč zamuden... bil sem vesel opcije da ti nautilus mounta ftp in da ga vidiš kot disk.. super na prvi pogled samo ni to to ker nima opcije keep alive, tako da če delaš na eni datoteki ti v ozadju pade konekcija, tako da moraš v nautilusu dat refres oz. spet connect .. pa potem shranit ponovno datoteko ker drugače nevem kam jo sploh shrani .. v glavnem zamudno ... pa še en bug se mi pojavlja k nevem v čem je težava ...in sicer odprem en npr. php fajl z geany-om .. ga urejam .. vmes pade konekcija .. se konektam na novo . shranim .. in namesto da bi povozilo original fajl mi da append .. tako da vsak save že obstoječi vsebini doda nov .. tako da se fajl veča in veča .. in ima en kup podvojenih podatkov .. kar nekaj...

Sam nautilus se mi ne kaj extra dopade... zato sem si namesil krusaderja ki je najbližji total commanderju iz windowsev .... tam se tudi komot povežem na FTP in dam edit fajl direkt iz FTPja... samo ko shranim se shrani nevem kaj in dejansko mi ne shrani na FTPju .. tako da sprememb ni nikjer videt ... v glavnem samo jajce ...

Tretja opcija je filezilla ...tam sem si definiral default program . tako da odprem vse fajle ki potrebujem .. dela ok .. samo teži ker za vsak save te mozila sprašuje če naloži popravljenega gor ... spet ni to to ...

v windowsih sem uporabljal ftp drive, kateri mi je omogočil delo na FTPju enako kot da bi imel na lokalnem disku ... ko sem shranil daoteko je res da rabilo kako sekundo ali dve več .. samo zadeva je delala oprtimalno .. tako da kaj podobnega bi potreboval na linuxu ... mi zna kdo kaj priporočat oz. pomagat ?

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Mogoče kaj podobnega temu: http://curlftpfs.sourceforge.net/
  • Uporabljam Krusader in vedno urejam datoteke neposredno na FTPju kar preko vgrajenega urejevalnika. Vse dela brezhibno, tudi posodobi vse tako kot bi moral. Uporabi vgrajen urejevalnik, če ga sedaj nisi.
  • će delaš konkretno potrebuješ dober urejevalnik kode.... kar pride zraven ni to to

    kar je predlagal napsy je videt obetavno.... grem pravkar probat
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.