Mac na WBOXu v ubuntu

Zdravo!

Malce me muči ideja da bi spravil na WBOX MAC OSa, pregledoval sem malce po forumih pa nikjer zasledil da bi MAC laufal v WBOXu v LINUXu. :|!
Ali mogoče kdo ve kako bi se dalo to nareditit, če je sploh mogoče taka rešitev.
Nekaj preizkušam zaradi ene mašine ki jo moram usposobiti pa moram naložiti MACa na njo, pa bi rad najprej vso stvar preizkusil na WBOXu, da nebom kaj zašuštral.
Naj povem da gre seveda za varianto MAC na PC oz. takoimenovano Hackintosh mašino.
Vsaka ideja dobrodošla.

Moderatoja pa prosim če ni tale tema za sem naj jo premakne v kakšno drugo mapo.
Hvala za odgovore.

UBUNTU rulssssssssssssssss :D

Komentarji

  • Pri OS X je problem licenčnin.

    To verjetno poznaš.
    http://www.osx86project.org/

    Drugače pa:
    http://www.flickr.com/photos/snk7891/2656846278/

    Če imaš čas se malce pozanabavaj in poročaj.

    Zanima tudi mene in verjento ostale.
  • Cube Član Ubuntu.si
    sem premaknil..

    no naj povem da mi je po 10000ih poizkusih nekoc uspelo nalozit hackintosha na prenosnik, vendar potem nisem nikakor uspel resiti problemov z wireless ter zvocno kartico,

    drugace baje da ga je izvedljivo naloziti na virtualbox kot je prikazano na drugem linku od andrejus-a...

    zakljucna misel: ce tudi ti bo uspelo namestiti na virtualbox ne bos okusil tiste prave moci macOS-a(v mislih imam predvsem hitrost), je pa zagon na virtualcu mogoce le dobra stvar za uvajanje v upravljanje z njim.
  • Cube je dejal/-a:
    sem premaknil..

    no naj povem da mi je po 10000ih poizkusih nekoc uspelo nalozit hackintosha na prenosnik, vendar potem nisem nikakor uspel resiti problemov z wireless ter zvocno kartico,

    drugace baje da ga je izvedljivo naloziti na virtualbox kot je prikazano na drugem linku od andrejus-a...

    zakljucna misel: ce tudi ti bo uspelo namestiti na virtualbox ne bos okusil tiste prave moci macOS-a(v mislih imam predvsem hitrost), je pa zagon na virtualcu mogoce le dobra stvar za uvajanje v upravljanje z njim.
    Hvala za predloge ki jih je ponudil andreus, saj se mi ne gre za to da okusim pravo moč MACa na WBOXu, ker sem imel priliko ga preizkusiti na pravem MACBOKU, je stvar zares strupena in zelo odzivna, Wini se lahko, če pošteno povem, skrijejo in grejo lahko gospodje v Micromehkem se učit k Macu kako se taki stvari streže ;)!Rabim sam zato da lahko preizkusim podobno konfiguracijo na WBOXu in če bi dealalo, da se nebom po nepotrebnem matral, zato sem spraševal, ker sem že predlagal temu mojstru da mu naložim gor UBuntu z GNOM-om pa mu ga naštimam na izgled MAC OS pa nebo nič opatil še vedel ne bo da ma Linuxe gor tako bo izgledalo :D, sam on ustraja da naj mu naložim Maca če se da.
    Malce bom še poguglou pa še če mate kakšen predlog drgač mu bom pa naložil GNOM pa uredil na izgled MAC pa naj ma maca :D.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.