[rešeno] Asp32.exe slovar in šumniki

Iskal sem rešitev za namestitev 32-bitnega slovarja na Ubuntuju. Zagon z Wine mi deluje brez preimenovanja dll datoteke ASP32RES.DLL v ASP32RES.DLL_old

Post je namenjen kot rešitev in ne vprašanje. Sledil sem navodilom na tem mestu a prišel do težav s šumniki. Prikazoval se je le ž, ostali (šđčć) pa ne. Poleg tege iskanje ni delovalo pr tipkanju ž, tako kot je bil primer pri nekem drugem uporabniku.

Rešitev je v locale - imel sem že precej težav pri prevajanju ClamTK in pri poskusu zagona programa v slovenskem locale-u.

Torej, namesti ASP slovar oz. ga lahko prekopiraš nekam v /home/[user]/ASP_slovar ali karkoli.

Nato preveri locale. Če že deluje v slovenskem jeziku (najverjetneje bo, če imate nameščeno slovensko različico Ubuntu)
locale


Meni je vrnilo naslednje:
LANG=en_US.UTF-8
LC_CTYPE=\"en_US.UTF-8\"
LC_NUMERIC=\"en_US.UTF-8\"
LC_TIME=\"en_US.UTF-8\"
LC_COLLATE=\"en_US.UTF-8\"
LC_MONETARY=\"en_US.UTF-8\"
LC_MESSAGES=\"en_US.UTF-8\"
LC_PAPER=\"en_US.UTF-8\"
LC_NAME=\"en_US.UTF-8\"
LC_ADDRESS=\"en_US.UTF-8\"
LC_TELEPHONE=\"en_US.UTF-8\"
LC_MEASUREMENT=\"en_US.UTF-8\"
LC_IDENTIFICATION=\"en_US.UTF-8\"
LC_ALL=


To ni v redu, ker je ameriški locale in ne slovenski. Preveri, katere locale sploh imaš:

ls /usr/lib/locale/


Če ni sl_SI ali sl_SI.utf8 potem ga moraš namestiti:

cd /usr/share/locales


sudo ./install-language-pack sl_SI


Meni vrne:
Generating locales...
sl_SI.UTF-8... done

Nato v isti mapi zaženeš še:

sudo dpkg-reconfigure locales


Nato ponovno preveri locale:

ls /usr/lib/locale/


Pri meni je sedaj: sl_SI.utf8

Ta locale sedaj uporabi za zagon ASP32.exe, lahko vse skupaj daš v bash skripto, jo narediš zagonljivo in vse skupaj daš v launcher na namizje ali v meni.

export LANG=sl_SI.utf8
wine /home/[user]/[mapa_z_asp_slovarjem]/Asp32.exe


Opomba: [user] in [mapa_z_asp_slovarjem] seveda prilagodite svojemu lastnemu sistemu ;-)

Tako se ti bo pognal ASP32.exe v slovenskem locale-u in NE BO vplival na sistemski locale. Pri meni ostaja en_US.utf8, kar lahko preveriš tako, da medtem, ko teče Slovar zaženeš novo terminal okno in zaženeš ukaz

locale

Komentarji

  • Mene pa zanima, če se še komu dogaja, da se mu slovar po nekem določenem času noče več odpreti? Največ uporabljam ANG-SLO slovar in zdaj se mi je že drugič naredilo, da ga ne morem več zagnati. Nekaj časa od inštalacije je delal, sedaj pa nič več. Če pa probam katerga drugega iz knjižne police, pa lepo dela.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.