LENOVO prenosnik VALUE LINE G560

pek007 Član
živjo,

mene pa zanima kako kaj ubuntu deluje s to stvarjo? predvsem me zanima glede grafike. iščem in iščem pa nič ne najdem. ta gma hd. neki po netu piše, da ni najbolje video hd ali nekaj takega dobro poštiman. pa so bili večinoma stari posti.
potem pa še če smo glih pr temu, kak se vam zdi ta stvar. laufala bo seveda samo pisarniška opravila na ubuntu...

aja, sprašujem pa zato, ker mam gma 500, pa je nočna mora :P

hvala in lep pozdrav,
žiga

ps: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/prenosniki/do-17-zaslon/lenovo-prenosnik-value-line-g560-59-043680-dual-core-186-3gb-320gb-dvd-rw-156_-_CX001753C9?tab=pod

Komentarji

  • S Slobuntu deluje vse "out of the box". Preverjeno. Na dveh prenosnikih.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    @pek007:

    Grafična kartica gma 500 ima čisto drugačen design (Pulsobo čipovje), ki ni intelov ampak je licenciran od podjetja PoverVR, polega tega pa gonilnikov ne piše Intel ampak Tungsten graphics.
    Zato so ti čipi daleč najslabše podprti intelovi čipi na linuxu (ampak se tudi tukaj stanje počasi izboljšuje).

    Ostale grafične kartice od GMA 945 naprej delujejo dobro (starejše ne delujejo dobro, ker je Ubuntu z 10.04 začel uporabljati drugi Xserver in Intel z gonilniki starejših kartic ne podpira več dobro).

    Tako da gasa :)
  • ok, potem ni skrbi, da kej ne bi delal ok :) super in hvala...

    gma 500... pa vem, ker mam kr 9.10 gor, k delajo ql s to grafo. nikjer pa nisem nič zasledil, kako so druge stvari podprte v linuxu glede gma grafičnih.

    lp
  • no, pa je prišlo do nakupa :D sicer čisto nekaj xy..
    vzel sem dva notebooka. enega lenovo g560 pa še neki. dobil sem ga za 383€. procesor je celeron t3500 in grafična ati 4500m. drugega sem uzel lenovo ideapad b560g. i3 procesor in geforce 310m. prišel me je 625€.
    upam, da se pri nakupu nisem uštel in mi bosta oba dobro služila :)

    hvala za nasvete in lep pozdrav,
    Žiga
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.