[rešeno] Problemi z grafiko na HD4850

Pozdravljeni,
Že dlje časa se ukvarjam z eno zelo nadležno stvarjo v Ubuntu 10.10, pri uporabi ATI Sapphire Radeon HD4850 (512 MB). Namreč ko predvajam video s privzetim predvajalnikom ali VLC, del zaslona nekako zaostaja - kot je nekdo to imenoval na drugem forumu "Screen Tearing". Vključen imam Compiz, brez njega pa nekako ne bi bil. Ta stvar je enaka tudi pri premikanju oken, z vključenimi efekti.

Nekdo na drugemu forumu mi je svetoval, da naj v Cataclystu v zavihku 3D, Anti-Aleasing (nekaj podobnega - zadnja opcija v 3D nastavitvah) nastavim osveževanje na "vseskozi" (gumb je bilo potrebno potegniti do konca na desno stran). Sama stvar je malce pomagala VLC-ju, ko sem iz privzetega odvoda zamenjal na XCB, vendar se težava še vedno opazi. Drugje razlike ni.

Kot prvo me zanima, če se težava sploh da odpraviti in kot drugo (če se le da), kako?

Hvala in lep pozdrav! :)

Komentarji

  • Izključil Compiz, dodaten gonilnik, namestil gonilnike iz uradne strani, preizkusil odprtokoden gonilnik, ... v vsakem primeru je stvar taka, da mi okna še vedno nekako "štekajo", če jih premikam - kot screen tearing.

    Obstaja še kakšna možnost, da rešim težavo?

    Hvala in LP! :)
  • Ta problem reši vklop možnosti "Vertical synchronisation".
  • Kje pa ga lahko najdem?

    Hvala za pomoč!!!
  • http://wiki.cchtml.com/index.php/Aticonfighelp

    --vs, --sync-vsync={on|off}
    Enable/disable sync buffer swaps with vsync. Enable this option to
    prevent tearing during 3D rendering.

    -sync-video={on|off}
    Enable/disable sync to vsync for AVIVO video.
    This option is enabled by default and is used to prevent
    video tearing. By disabling this option video is free to
    render as fast as the 3D engine can handle. In the case of
    choppy video try to disable sync-video.
  • Ne dela... Stvar ostane enaka kot prej ;)
  • A ni te možnosti v Cataclystu?
  • Sam vertical refresh, kar sem že omogočil - always on, vendar v tem ni težave. Še kakšna ideja?

    Hvala! :)
  • Rešil tako, da sem dal nazaj gor Compiz in vključil Vsync. Se pa še vedno vidi "tearing" na oknih.

    Hvala za pomoč ;)
  • Z zgornje povezave? Da vem, če bom kdaj sam to delal.
  • jodlajodla Član
    uredil/-a 23. January, 2011
    Ne, CrazyLemon je napisal ukaza, katera sem kasneje tudi vnesel.
  • Prišel je torej AMD-jev popravek za tearing na splošno - meni dela tako premikanje oken, kot predvajanje videa vredu. Kaj je zato potrebno storiti? Opravimo postopek, ki se nahaja tu - torej najprej namestimo AMD-jeve gonilnike. Vendar naj pred tem še opomnim, da je potrebno zato odstraniti kakršenkoli dodaten gonilnik in pa odprtokodne gonilnike. Ko opravimo prejšen postopek ponovno zaženemo sistem, se odpravimo v sistem - možnosti - ATI Catalyst Control Center in kliknemo pod Display options - Tear free, ter prestavimo spoden gumb na zgornjega v desnem oknu. Naj še povem, da je zato potrebno imeti nekaj pomnilnika več oz. če to ne bo mogoče, boste dobili opozorilo.

    To je to :) LP
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.