Kako?

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem si inštalirala linux ubuntu in po nekaj uspešnih namestitvah se mi je sedaj zaustavilo in ne najdem dalje oz. ne znam. Upam, da mi lahko pomagate.
Namreč na enem dvd-ju imam nekaj zanimivih programov, ki si jih ne znam inštalirat, se mi pa zdijo zelo zanimivi in uporabni :cool, aja pa nisem blond :P. Torej ima kdo kakšno zdravilo za to :).
Aja, pa ko sem nameščala prvič ubuntuja se mi ni želel zagnat, zato sem ga znova inštalirala ter naredila novo particijo, ki je sedaj neuporabna oz. ne vem kako jo naj uradim, da bo uporabna, saj veste, da je diska vedno pomanjkanju. Ja, saj...ob prvem malo večjem zalušku si kupim najmanj 300... torej kako lahko tisti izbrišem :)
Pa še to, en disk, bi rada uporabljala tako v windowsih kot tudi v linuxih, a je to možno in kaj moram naredit, da bo to možno :D
Hvala vsem za pomoč :)

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    1. naceloma se 99% programov namesca s synapticom ... oz. apt-get varianta (poglej wiki, sigurno kaj pise na to temo)
    2. veliko moznosti, je, da si uporabila to particijo .. ampak ce je nisi .. jo kamo nekam ""mountas"" v trenutno instlacijo le pogruntat mors ali je extended123 oz. logicaldrive
    pasti na forum, kaj ti izpise ukaz "sudo mount" .. pa bo lazje povedat

    3. windows particijo se da mountat bp v ubuntu .. obratno pa obstaja ext2fs driver za windows, ki omogoca isto zadevo obratno http://ext2fsd.sourceforge.net/
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm na DVDju so programi. Če majo končnico EXE potem je to NOGO

    Drugal pa res Synaptic oz rajš kr Programi >> Add Aplication. Je še mal bl userfriendly
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    uh nice diklina ka namesca ubuntu hjoj bi jaz mel tako diklino da bi skup na ubuntu delala
  • Sedaj smo že prišli malo dalje. Uspešna inštalacija jave, flash,... Amapk Moziile Suite pa mi nikakor ne gre instalirat. A ima kdo kakšen predlog še mogoče http://www.mozilla.org/products/mozilla1.x/.
    Očitno še nisem čisto blond :o
  • christooss Član Ubuntu.si
    hm

    jst bi odprl terminal pa napisal notr

    sudo apt-get install mozilla
  • christooss Član Ubuntu.si
    Zakaj pa rabiš mozillo?

    A ni dost dobra Firefoxica
  • bl4z Član Ubuntu.si
    zakaj pa rabis mozila sjut
    sej mas: firefox, un thunderbird, pa xchat .. to je to ...
  • christooss Član Ubuntu.si
    Za web development se je pa iz mozille iztrgal NVU
  • Rada bi probala ta program in čisto nič druga. Firefox je full dobra zadeva, ravno tako Thunderbird, ampak rada imam nove stvari... saj veste ženska pač :P
    Problem je v tem, da mi sploh terminala ne odpre, potem bi že znala dalje, sem že sprobavala, pa sem rekla, da je za danes dosti, jutri dalje
    Lp, suns
  • christooss Član Ubuntu.si
    Terminal najdeš pod Programs > accessories > terminal
  • Evo mene spet. Sedaj imam probleme z gonilniki za hp skener in pritnetr. Driverje najdem le za windowse in mac. A pozna kdo kakšno rešitev :)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Za tiskalnik greš preprosto System > administration > Printing

    Daš tm add printer

    potem izbereš firmo in model. In inštaliraš
  • Waverave Član
    uredil/-a 2. May, 2006
    sunsgirl je dejal/-a:
    Rada bi probala ta program in čisto nič druga. Firefox je full dobra zadeva, ravno tako Thunderbird, ampak rada imam nove stvari... saj veste ženska pač :P
    Problem je v tem, da mi sploh terminala ne odpre, potem bi že znala dalje, sem že sprobavala, pa sem rekla, da je za danes dosti, jutri dalje
    Lp, suns
    ...dekleta &moda, dekleta &shopping ;):) && boys with toys :D
    Pozdravcek
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.