Bash skripta za lepši izpis prijav

2»

Komentarji

  • upam da ne uporabljaš fajle za tole....ker jih ne potrebuješ :)
  • CrazyLemon ... Sej ta problem sem rešu s case, ampak sem mislu če kdo ve kako bi to drugače rešil. Problem nastopi takrat, ko to skripto poženemo na Linuxu, ki ima nek drug prevzeti jezik. Moja skripta je napisana za kratice mesecev v angleščini. Mogoče ve kdo bi ta problem rešil?
  • kolikor vem se meseci v logih niso prevajali tako da so zaenkrat vsi v angleškem jeziku :)
  • mpucel2 Član
    uredil/-a 23. May, 2011
    CrazyLemon je dejal/-a:
    upam da ne uporabljaš fajle za tole....ker jih ne potrebuješ :)

    na koncu ne bojo fajli, samo sem zakompliciral in mam dva fajla za sestavit in je rešitev končna. lahko pa da bi vsaj zvedel kako se dve spremenljivki istoležne vrstice sestavi

    obstaja varjanta da z while stavkom na enkrat bereš obe datoteke/hkrati hkrati?
  • mpucel2 verjetno obstaja..sam js ne bi vedu za njo :)
  • BigWhale Član Ubuntu.si
    bigwhale@thefish:~$ date -d "May 24" +%m/%d
    05/24
    bigwhale@thefish:~$
  • Bi bilo možno ta program napisati v C-ju? In če je to možno, kako bi popravil izpis datoteke wtmp, ki se nahaja v /war/log/, ker če uporadim ukaz cat /vat/log/wtmp mi izpiše nekaj zelo čudnega. Je možno popraviti izpis datoteke wtmp v C-ju z uporabo funkcije exec?
  • wtmp datoteka ni namenjena temu da se iz nje bere ampak temu da jo bere ukaz last al pa who al pa bilo ker drug ukaz k pozna format wtmp datoteke
    (moje mnenje)

    zakaj ni namenjena temu - zato ker je tok čudnih znakov not da se res ne splača karkol parsat iz same datoteke :)
  • napsy Član Ubuntu.si
    mks1992: namesto da bi parsu wtmp, uporabi raje C API funkcije, ki berejo zapis wtmp

    man 5 wtmp
  • Hvala za odgovor. Bi bilo možno napisat primer uporabe C API funkcije, za pomoč?
  • napsy Član Ubuntu.si
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.