kubuntu 5.10 kabelski internet?

mene zanima če mi lahka kdo pomago da bi si zrihto net
mam pa kabla +čist nov sem v linuxu pa se nič ne znajdem

Komentarji

  • Freak1 Član
    uredil/-a 18. April, 2006
    aha bomo probal ty

    edit: sem vpisal sudo pppconfig pa me je vprašal za ubuntu password:pod to pa sploh ne morem nič vpisat
  • Upiši svoje geslo! :)
  • to je problem ko ga ne morem sploh se ne odziva
  • Kami Član Ubuntu.si
    Ko pišeš ti nebojo kazale zvezdice.

    Pač zgledalo bo kot da se nič dogaja ampak se :P
  • Kami Član Ubuntu.si
    Drugače pa ti ona tema nebo nič pomagala kr maš ti kabl.

    TI pač greš pod povezave potem pa tam vpišeš tvoj ip, gateway in DNS strežnika.
  • bi mi lahka prosim to s kakim screenom pokazo ker neki ma zrihtan
    sam google še vedn ne dela
  • virusss8 Član
    uredil/-a 19. April, 2006
    @jekoš: najprej vpisi

    sudo passwd (in si tule nastaviš geslo)
    in ko imaš nastavljeno geslo za root uporabnika se lahko špilaš naprej


    ....ampak Freak 1 ima ta problem da ima kabelski internet. Gotovo imata kakšno rešitev christoos in bl4z
  • Kami Član Ubuntu.si
    Google ne dela?

    Kaj pa ostale strani?

    Če ti se ti rge samo na IP-je povezavat, domen pa ne resolva je problem v DNS strežnikih (zgleda jih nisi vpisal al pa nisi dal prave, dat cat /etc/resolv.conf pa kopiraj sem).

    Drugače pa mam KDE kjer je malod rugače kot gnome (lahko pa ti narediš screen pa ti bom povedal kam kaj vpisat)

    Drugače pa itak je tak.

    Maš IP, vpišeš tvoj statični IP (razen če maš router in ima ta vkloplen DHCP server - te daš obtain ip address automaticly), gateway (prehod tvojga ispja), in še DNS strežnika (ipja od dns strežnikov tvojega ispja).
  • m.musashi je dejal/-a:
    Have you tried activating the connection?

    system -> administration -> networking

    Click on ethernet connection and then properties. Choose "enable this connection" and then set configuration to "DHCP" unless for some reason you have a static IP address and then fill in accordingly.

    Click OK and then click "activate". You should be good to go unless there are other issues in which case please give as much detail as possible.
    Probaj tole
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.