[rešeno] trdi disk problem: naprava je zaposlena

Jaz imam pa problem z enim izmed diskov in sicer ne disk na katerem je sistem ampak na enem x disku ... kadar ga hocem formatirat ... odklopit ali karkoli mi izpise: One or more partitions are busy on /dev/sda. Na njem sem imel par filmov ki so izginili plac pa se vedno zasedajo. Je mel ze kdo od vas podoben problem?

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    To sporočilo pomeni, da do diska dostopa en program in ga zato ne moreš formatirati/odklopiti.
    Povsem možno je, da je to Nautilus, ki ustvarja predoglede datoteke.

    Filmi ti najverjetneje še vedno zavzemajo prostor, ker si jih premaknil v smeti in nisi izbrisal. Pojdi v koš in jih izbriši, pa jih ne bo več.
  • Ja glede placa imas prav ... sem res zbrisal filme in nisem spraznil koša (sem pozabil da sem sploh kaj brisal).
    A pa mi zna pol kdo razložit zakaj mi noče filma dol vlečt prek torenta kadar je naštimano, da shranjuje na ta disk... sploh ne ustvari mape pa nič ... v torent clientu pa samo piše da preverja (tisti film katerega sem dal dol vlečt). :S
  • iz sinaptica si naloži -pysdm
    ker mogoče ti ga ne zmounta pa probej saj škodilo ne bo
  • hmmm... zdaj na enkrat pa deluje ... lahko da je res pomagalo da sem nalozil zadevo.

    Thx all!!!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.