Iz pripravljenosti se noče zbuditi (črn ekran)

O tem sem iskal že v večih forumih, pa nikjer ne najdem ničesar uporabnega.

Uporabljam ubuntu 11.04 64 bitno različico. Problem je, da ko ga dam v pripravljenost in ga hočem spet zagnati, se zasliši le delovanje računalnika, medtem ko ekran ostane črn in ga moram tako na grd način ugasnit in znova prižgat.

Poznate kakšno rešitev, oziroma menite da bi moral naložiti 32 bitno verzijo?

Hvala za odgovor

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Skoraj zagotovo je težava povezana s strojno opremo oz. gonilniki zanjo, zato boš moral nujno povedati katero strojno opremo imaš.
  • andrejZ je dejal/-a:
    Skoraj zagotovo je težava povezana s strojno opremo oz. gonilniki zanjo, zato boš moral nujno povedati katero strojno opremo imaš.
    Torej uporabljam prenosni računalnik, ker ne vem ravno kateri podatki se potrebujejo, sem prilepil link, kjer so napisani podatki:

    HP prenosnik COMPAQ PRESARIO CQ61-330EM (VT971EA), Dual Core 2.2, 4GB, 500GB, DVD DL, ATI HD 4330, 15.6"

    http://www.ceneje.si/racunalnistvo/prenosniki/do-17-zaslon/hp-prenosnik-compaq-presario-cq61-330em-vt971ea-dual-core-22-4gb-500gb-dvd-dl-ati-hd-4330-156_-_CX000FA5DE?tab=pod
  • integrirana grafična si jaz na svojem PC-ju nisem smel omogočiti gonilnika- je šlo vse po zlu.
    Ker po inštalaciji in posodobitvah dela PC normalno in mislim da bo prenosni računalnik isto deloval.
    jaz sem imel skoraj isto in poizkusi na novo inštalirat ubuntu 11.04 in ne omogoči gonilnike grafike
    pa seveda 32bit imam boljše izkušnje
  • strauski je dejal/-a:
    integrirana grafična si jaz na svojem PC-ju nisem smel omogočiti gonilnika- je šlo vse po zlu.
    Ker po inštalaciji in posodobitvah dela PC normalno in mislim da bo prenosni računalnik isto deloval.
    jaz sem imel skoraj isto in poizkusi na novo inštalirat ubuntu 11.04 in ne omogoči gonilnike grafike
    pa seveda 32bit imam boljše izkušnje
    Hvala, bom preizkusil in poročal o uspehu :)
  • Izgleda da sem prevelik teleban, za zgoraj našteto :)
    sem pa opazil, da mi ne deluje samo stanje v pripravljenosti, medtem ko mirovanje deluje. zato sem stvar rešil tako, da sem v nastavitvah nastavil da gre računalnik ob zaprtju ekrana v mirovanje. Res da zato potrebuje dalj časa da pride nazaj v ubuntu, vendar programi ostanejo odprti, kar je najbolj važno.

    Vseeno hvala za pomoč in odziv
  • Spet jaz upam na pomoč (tko da bo treba že kej donirat :) ).
    Torej po nadgradnji ubuntuja na 11.10, nisem mogel več uporabiti načina zgoraj, ker ne najdem ohranjevalnika zaslona, pa tudi iz mirovanja se mi noče vedno zbudit. Tako sem po iskanju po Googlu našel rešitev, ki se imenuje pci=nomsi .
    Problem je da je ne znam uporabit (mogoče zaradi slabega razumevanja angleščine). Nekateri forumi pišejo da moram dodati kodo v grub.conf a imam jaz samo grub.cfg. Spet drugje piše da moram kodo dodati v boot/grub/menu.lst, ki pa je le prazna datoteka (če gledam samo prazno datoteko), spet drugi pišejo da moram dodati nekje v boot /z bootom, kar pa tudi ne znam.
    Da bi moral pci=nomsi delovat, dokazuje ta video, kjer uporablja enak računalnik in piše da ga je rešil pci=nomsi, pa je kljub njegovi pomoči nisem znal uporabit. (http://www.youtube.com/watch?v=pEsF72DPLSo)

    Torej če obstaja dobra duša, ki bi mi pomagala pri tem, kako lahko uporabim kodo pci=nomsi

    Hvala, lep dan!
  • Glede na to da si začetnik..ti bom napisal kako to rešit na precej grafičen način (ni v celoti)

    najprej si zdownloadaj boot-repair

    sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
    sudo apt-get update && sudo apt-get install boot-repair
    nato odpreš boot-repair (uporabi dash da ga najdeš)

    in nato greš na zavihek GRUB options in spodaj imaš
    [x] add a kernel option
    to označiš ter napišeš 'pci=nomsi'
    daš apply in to je to..rebootaš pc in to bi moglo bit to :)


    --
    Sprejemamo tudi donacije :P
  • matemusic Član
    uredil/-a 27. October, 2011
    Hvala za hiter odgovor,

    Zdi se mi da sem bližje, a imam še problem. Pri opcijah za dodajanje kernela ni možnosti pci=nomsi, prav tako ne morem napisati pci=nomsi. Kakšen predlog?
    http://www.shrani.si/f/1Q/8T/1Mxv3LNi/1/pcinomsi.jpg
    (z boot repair sem dodal acpi=off, tako da sem videl v katero datoteko in kam se je dodal ukaz in ga nato zamenjal s "cpi = nomsi". V terminalu sem s pomočjo root napisal kodo update grub, še enkrat pa sem obnovil stanje v boot repair, a ni rezultata)
  • Če js prav vidim..je potrebno datoteko
    gksudo gedit /etc/default/grub
    uredit
    oziroma bl natančno..vrstico
    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
    kjer se doda pci=nomsi in zgleda to nekako takole
    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=" pci=nomsi quiet splash"
    nato še zalaufaš
    sudo update-grub
    in to bi moglo bit to.... če je pci=nomsi tisto kar ti rabiš :)
  • Prepričan sem bil da to potrebujem, glede na youtube posnetek in na komentar nekoga, ki tudi uporablja compaq in ima enak problem. Ampak zgleda da ni rešitve za moj računalnik, vsaj ne v pci=nomsi :(
    Vseeno se zahvaljujem za trud in odgovore, hvala :) donacija bo! :D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.