A ste že zvedeli za nov zakon?

http://youtu.be/lzmj7zf4DDA

Če se tale zakon uveljavi potem smo pa eni kr dost pečeni

Komentarji

  • vlada nas bo vse pozaprla ,delovna mesta ljudem zagotovit, a to pa ne
  • Se ne sekiram, ker ne piratiziram ... bodo pa Fotošop in Ofis fani verjetno najbolj tanko piskali :D
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Se ne sekiram, ker ne piratiziram ... bodo pa Fotošop in Ofis fani verjetno najbolj tanko piskali :D
    In tukaj pride na vrsto odprta koda! Ljudje se bodo ustrašili, in mogoče dobi Libre Office dva miljona potencialnih uporabnikov :)
    Pa tudi kdo se lahko odloči za Linux :)
  • Priznam da tega Grimsa ne rad poslušam in ne rad vidim, zato videa nisem pogledal do konca, mislim pa da sem dojel bistvo. V virtualboxu imam piratski XP, piratski fotošop in Fritza(en dober šah). Poleg tega imam kakih 100 še nepogledanih filmov, dobljenih preko spleta, skratka razen ubuntu zadev je na disku vse piratsko. Noben me ne bo prepričal da je datoteka, ki jo preko torenta seje in žanje včasih tudi čez 200 000 ljudi kaznjivo dejanje.
    Nabrat za 5000€ takega materiala, pa se mi zdi za navadnega uporabnika skoraj nemogoče, to bi pomenilo recimo 100 igric po 50€ vsaka ali pa 250 filmov po 20€....v bistvu se lahko hitro nabere, ups
  • Jah, verjetno je vsak v življenju že šel skozi to fazo piratiziranja. Sam sem včasih imel pehar "iz spleta sposojenih" iger, potem me je pa enkrat prijelo pa sem začel kupovati originalne različice teh iger, vse ostalo pa sem pometal stran. Tako imam zdaj polico originalnih iger, ki so bile res vredne igranja in bodo tudi v prihodnosti vredne mojega časa. Če ne bi imel piratske različice teh iger, jih verjetno nikoli ne bi kupil. Tako tistega, ki potegne celotno igro, da jo preizkusi in jo potem kupi, sploh ne štejem med pirate, saj ima vsak pravico, da izdelek preizkusi pred nakupom. Na brezplačne programe sem pa na Windowsih preklopil že kar nekaj časa nazaj -> pred 5 leti! Filme gledam res redko, tiste meni zanimive večinoma na TV. Odkar pa sem odkril odlični spletni radio kinkaardschok pa tudi po MP3-jih ni več potrebe. Tako da P2P klienti pri meni domujejo le, da povlečem HumbleBundle in novo različico meni priljubljene Linux distribucije.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    R33D3M33R je dejal/-a:
    Jah, verjetno je vsak v življenju že šel skozi to fazo piratiziranja.
    +1

    Mislim, da na začetku dela z računalnikom (prvih nekaj let) veliko ljudi misli, da nujno potrebujejo najnovejši piratski photoshop in nujno office 2010 professional (saj z omejenim home&student ni za živet). Potem pa take ljudi vprašaš kaj je novega v office 2010 (potem ko ga že > pol leta uporablja), pa ti odgovori ikonce so malo lepše, pa dlje se zaganja. :lol::lol: (poznam nekoga takšnega)
    Jaz sem svoj zadnji ilegalni program (na mobitelu) izbrisal par mesecev nazaj potem ko sem ugotovil, da ga sploh ne uporabljam, na računalniku sem pa že nekaj let prost.

    Mam pa še nekaj stare piratske glasbe (vendar počasi povečujem količino legalne), pa ~1 film na mesec pride dol, ampak bi se dalo tud brez tega živet. Vsekakor pa sem pod 5000€ in me ne skrbi ;).

    Verjamem, pa da je lahko ta zakon zoprn za določene skupine ljudi (recimo študente arhitekture), ki programe v tolikšni vrednosti dejansko potrebujejo za študij.

    @Grims: lol, vsak teden nova verzija windowsev, ki jo mladi snemajo dol samo za to, da jih imajo na računalniku (in je ne uporabljajo).

    Se mi pa zdi 3 leta zapora malo huda. Poleg tega se ne strinjam z letom dni zapora za povezovanje na nezaščitena brezžična omrežja.
    Tudi če bo zakon sprejet pa je veliko vprašanje kako se bo izvajal.

    @strauski: Vlada že zdaj PREVEČ delovnih mest zagotavlja (javna uprava). Naj malo zmanjšajo korupcijo (izplačevanje sebe in svojih prijateljev preko njihovih podjetij na javnih razpisih).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.