Urnik za prevajalski maraton

andrejZ Član Ubuntu.si
V soboto, 3.9. bo v Kiberpipi prevajalski maraton. Okvirni urnik dogodka je spodaj, morda bo med maratonom prišlo do kakšnih sprememb, na primer če bomo predčasno izstradani :)

9.00-9.15 zbiranje
9.15-10.00 prva prevajalska seja
9.30-10.00 (izbirno) kratek uvod v prevajanje (nekaj osnovnih pravil in podobno) ter v Launchpadu (če bo kaj popolnoma novih udeležencev) v kino dvorani
10.00-10.15 prvi premor (kava, čaj, piškoti, prosta razprava)
10.15-11.00 druga prevajalska seja
11.00-11.15 drugi premor (kava, čaj, piškoti, prosta razprava)
11.15-12.00 tretja prevajalska seja
12.00-12.15 tretji premor (kava, čaj, piškoti, prosta razprava)
12-15-13.00 četrta prevajalska seja
13.00-14.00 odmor za kosilo (sendviči, pivo, razprava, obveščanje, drugo
14.00-14.45 peta prevajalska seja
14.45-15.00 premor (kava, čaj, piškoti, prosta razprava)
15.00-15.45 šesta prevajalska seja
15.45-16.00 premor (kava, čaj, piškoti, prosta razprava)
16.00-16.45 sedma prevajalska seja
16.45-17.00 pospravljanje
17.00-? odpravimo se na pico in morda še kam

Če želite sodelovati na prevajalskem maratonu, se prijavite kot odgovor na to temo ali na #ubuntu-si. Poleg prevajanja lahko iščete tudi napake v obstoječih prevodih. V tem primeru je zaželeno, da imate s sabo prenosnik z nameščenim Ubuntu 11.10 Beta (lahko pa si ga tudi med maratonom namestite na primer v VirutalBox).
Če vam prevajanje ni po srcu lahko poskusite Ubuntu 11.10 beta sesuti in poročate hrošče. Ne skrbite, če ne veste kako to storiti, saj vam bomo pokazali.
Lahko pa nas pridete samo pozdravit, pohvalit in moralno spodbujat (na prevajalsko vnemo lahko hladno pivo zelo dobro vpliva :p) ali pa kaj vprašat glede prevajanja ali Ubuntuja.

Če imate z Ubuntujem težave, s sabo prinesite svoj prenosnik, saj se bo David Klasic (na forumu znan tudi kot BigWhale) specializiral za njihovo reševanje.

Če pa vam je Ljubljana odročna, pa se lahko za aktualne pakete oglasite na kanalu irc #ubuntu-si na strežniku freenode, kjer vam bomo z veseljem dodelili delo ;).

Se vidimo v soboto.

P.s. Ker je zgradba Kiberpipe ob sobotah odprta, boste morali vstopiti skozi stranski vhod (sledite puščici, ki bo nalepljena na glavnem vhodu).

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Bi prisel sam bom verjetno ravno ta vikend izven Ljubljane.
  • Če utegnem, pridem pozdravit dopoldan. Na žalost ne bom mogel sodelovati, ker delam od 10:45 do 19:15.

    Fajn sfurite :)
  • Na žalost mi ni ratalo ultet, ampak sem prebral novico na planet.ubuntu.com in ste mi prijetno polepšali tole jutro. Pohvale in čestitke vsem ki ste sodelovali.

    Bravo!
  • Na planet.ubuntu.com sem zasledil post, ki govori o prevajalstvu. Slovenija je omenjena kot prva, ki je prevedla celoten 11.10 v svoj jezik.
    Up until now, and considering the 80% coverage cut-off, Ubuntu 11.10, the Oneiric Ocelot, is translated in 38 languages, lead by the Slovenian team’s heroic effort of becoming the #1 team in the ranking.
    Še enkrat pohvala vsem ki ste sodelovali pri prevajanju.
  • Tako je - trenutno smo edini ki imajo 100% prevedene pomembnejše pakete (ti so vključeni v statistiko)
    Sicer smo malo zanemarili forum v tem primeru ampak novico o tem sem sporočil na FB ter twitterju :)

    Link do tega pa je http://people.canonical.com/~dpm/stats/ubuntu-11.10-translation-stats.html
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Kljub temu, da smo na 100%, pa nam vsaka pomoč (tudi minimalna) pride zelo prav, saj so zaradi majhnosti ekipe določeni člani močno časovno obremenjeni.

    Vsi zainteresirani na IRC ;)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.