Edgy Eft in virtalizacija

Tisti uboščki, ki imamo 64 bitne mašine in se nam že meša zaradi nenehnih problemov z 32 bitnimi aplikacijami mamo končno eno svetlo točko. Menda naj bi Edgy Eft podpiral virtualizacijo ""32-bit and 64-bit computing on AMD64" ki bi nam prinesla zelo zaželjene programčke. flash,helix,java,... ki smo jih do zdej pogrešali gor. Za enkrat sem nekaj podobnega zasledil samo pri SUSE distribuciji. Sem pa že zelo radoveden kako bo vse skup delalo.

http://www.zdnetasia.com/news/software/0,39044164,39353428,00.htm

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    ko sm nazadnje se mal v to poglobu, sm vidu da ni slabo, da si v 64 siste4m pod chroot nalozis se 32 knjizice in programe .. ampak .. to je spet zasilna resitev ...

    zato pa sm tud naredu kak mesec nazaj tesk kolk je amd64 ubuntu hitrejsi od x86 na isit AMD64 masini .. rezultat .. okol 1% .. za ta 1% raj nalozim x68 na amd .. moje mnenje :P
  • bl4z je dejal/-a:
    zato pa sm tud naredu kak mesec nazaj tesk kolk je amd64 ubuntu hitrejsi od x86 na isit AMD64 masini .. rezultat .. okol 1% .. za ta 1% raj nalozim x68 na amd .. moje mnenje :P
    Se strinjam pa še manj problemov je z paketi oz. aplikacijami.
  • No poglejte si moj post test hitrosti da končno razbijemo vse dvome o tem kaj je boljše. Moje mnenje je takšno ...če veste da je določena aplikacija maksimalno optimizirana za določeno arhitekturo potem je sprememba hitrosti občutna. Se pa strinjam, da je bistveno lažje preživet z 32 bitnim procesorjem kot z 64 še posebi na začetku , ko je potrebno firefox porihtat...in ja seveda da ne pozabimo na igrce ki ti na 64 bitih ne delajo vse. Tko da ....vse je odvisno od tega kaj počneš in kaj je tvoj cilj dosečt s tem. Na 64 bitnih itaniumih menda dela vse skup še bistveno hitrejš in se res pozna ta razlika....Nimam ga pa doma na žalost... :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.