[STAR vodic] RealPlayer 10 install + embedded Firefox (Breezy)

V backports repozatorijh je zgolj installer za RealPlayer (verzijo 8) in verjetno zato ne dela za RealPlayer 10 Gold (vsaj meni ga uspelo uporabiti za instalacijo;). RealPlayer je ena od nujnosti, ki jo je dobro imeti; kot tudi W32codecs in Quicktime (libquicktime1 knjižnica za Totem). Iz repozatorijev lahko inštalirate Helix player, ki je open source enačica RealPlayerja ... z eno veliko pomanjklivostjo, ker je open source nima komercialnih codecov in pluginov. To pa je kar velika "pomanklivost";).

Zato so tu navodil za inštalcijo RealPlayer 10 GOLD!

1. Download RealPlayer10GOLD.bin za linux; www.real.com

2. Naredi datoteko executable
 sudo chmod a+x RealPlayer10GOLD.bin

3. Poženež bin datoteko
sudo ./RealPlayer10GOLD.bin

V direktoriju, kamor si downloadal bin file imas sedaj direkrotij RealPlayer. Sedaj je dobro direktorij premakniti nekam, da ne bo v napoto na namiju ali v home direktoriju. Odločitev, kam ga premeknete je vaša, vendar priporočam /usr/local

4. Premakni direktorij
sudo mv RealPlayer /usr/local

5. Na Panelu naredi se lancher, ker RealPlayer ni med Applications --> Sound&Video (kar je tudi mogoče urediti). Na namizju create lancher, kjer browsate na lokacijo /usr/lacal/RealPlayer in izberete realplay.sh. Lancer drag&drop na panel.


RealPlayer 10 plugin Firefox

RealPlayer dela, vendar ne kot embedded player za Firefox, kar je ena njegovih pomembnejših funkcij (kar se mene tiče). Sedaj uredimo še to! Zato je potrebno zlinkat njegove knjižnica z Firefoxom.

6. Najprej naredimo simbolic link v binarijih
cd /usr/local/RealPlayer
sudo ln -s /usr/local/RealPlayer/realplay /usr/bin

7. Nato linkmo še plugine za Firefox
sudo ln -s /usr/local/RealPlayer/mozilla/nphelix.so /usr/lib/mozilla-firefox/plugins
sudo ln -s /usr/local/RealPlayer/mozilla/nphelix.xpt /usr/lib/mozilla-firefox/plugins

Restart Firefox & mora delat.

Komentarji

  • Od 6. koraka naprej mi ne dela več. Tole napiše:
    ln: ,/usr/bin/realplay`: Datoteka obstaja
    gregas@Blender:/usr/local/RealPlayer$
  • Waverave Član
    uredil/-a 23. April, 2006
    GregaS je dejal/-a:
    Od 6. koraka naprej mi ne dela več. Tole napiše:
    ln: ,/usr/bin/realplay`: Datoteka obstaja
    gregas@Blender:/usr/local/RealPlayer$
    Popravljeno! (Doponjen je path.)

    Ps: Še ena pot do cilja
    https://wiki.ubuntu.com/RestrictedFormats#head-848295cba1b3591a4b4a0dbea5844fd5d2894b6b
  • Hmm... ne vem kaj je popravljeno, ker meni še vedno isto napiše.
  • Waverave Član
    uredil/-a 23. April, 2006
    GregaS je dejal/-a:
    Hmm... ne vem kaj je popravljeno, ker meni še vedno isto napiše.
    Potem symbolic link že imaš (ker meni isto napiše), (mogoče od kakšne prejšnje inštalacije, če si imel inštaliran RP 8; pobriši link in poskusi znova) ... sicer bi moralo delat. Lp.
  • A more bit Firefox iz repositorijev?
  • Waverave Član
    uredil/-a 24. April, 2006
    Ta vidič je napisan za izvorno (default) inštalacijo Ubuntu 5.10 Breezy Badger.
    GregaS je dejal/-a:
    A more bit Firefox iz repositorijev?
    To velja seveda tudi za Firefox 1.0.8, ki se inštalira samodejno. V primeru, da imaš npr. Firefox 1.5 inšataliran kot je npr. opisano tu, moraš primerno spremeniiti pathe za linke; zgradba je ista.
    Preveriš lahko tudi z File Browserjem ali so sym linki OK; na file - desni gumb - Lastnosti (Properties) - type: link to shell script; & ne sme pisati: (Broken).
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.