[11.10] Programsko središče se ne zažene

Najprej lep pozdrav, ker sem nov.

Torej, sem tudi nov uporabnik Ubunta in sem ga preizkušal/raziskoval mesec dni preko wubija. Postal mi je všeč in sem si ga namestil, najnovejšo verzijo.

Zaenkrat imam dve težavi:
1. Programsko središče se enostavno ne zažene
2. Upravljalnik posodobitev melje in ne dokonča naloge. Potem sem to opravil preko terminala.

Kaj bi bilo narobe, če kdo ve in zakaj?

Komentarji

  • Kaj se napiše, če poženeš Programsko središče iz ukazne vrstice?

    software-center
  • Izpiše se:
    softwarecenter.backend.piston.rnrclient - ERROR - need python-piston-mini client
    available in natty or from:
    ppa:software-store-developers/daily-build
  • izpis ti je dal odgovor:
    v terminualu vpisi:
    sudo add-apt-repository ppa:software-store-developers/daily- build
    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade
    mogoce bos moral se vpisati
    sudo apt-get install python-piston-mini-client
  • Pri ukazu sudo add-apt-repository ppa:software-store-developers/daily-build se mi to izpiše:
    Traceback (most recent call last):
    File "/usr/bin/add-apt-repository", line 8, in
    from softwareproperties.SoftwareProperties import SoftwareProperties
    ImportError: No module named softwareproperties.SoftwareProperties

    Pri sudo apt-get install python-piston-mini-client pa mi pove, da je najnovejša različica že nameščena.
  • uredil/-a 20. October, 2011
    Izpiše se:
    lrwxrwxrwx 1 root root 9 2011-10-18 23:44 /usr/bin/python -> python2.7
    kar naj bi bilo v redu.
  • lahk probaš reinštalirat Programsko središče z ukazom
    sudo apt-get --reinstall install software-center
  • uredil/-a 21. October, 2011
    Še vedno ne dela. Izgleda, da se tale moj ubuntu malo heca...
    Bom pa sprobal s kakšno drugo verzijo, samo sem trenutno brez CD-jev. Sporočim, ko in če kaj uštimam.
    Hvala vsem za pomoč zaenkrat.
  • uredil/-a 24. November, 2011
    Evo, trenutno sem na 10.04 LTS. Sem tudi usposobil 11.10 s postopnim nadgrajevanjem. Me pa jezi, da se v čisto vsaki verziji najde en program, ki mi ne dela. Uporabljam jih manj kot 10. Čakam 12.04, potem bom pa videl, če bom ostal pri ubuntu-ju.

    Imam še dve vprašanji:
    Je kateri boljši program za peko dvd-jev od k3b? Ta mi včasih nekaj komplicira. Brasera ne maram.
    Se lahko uporablja dvd RW za inštalacijo sistema?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Mislim, da je k3b zelo dober program za peko CD-jev. Morda je zoprno to, da ima veliko možnosti.
    Lahko poveš kakšne komplikacije izvaja?

    Drugače pa lahko poizkusiš še z GnomeBaker, na voljo pa je tudi plačljiv Nero.

    Mislim, da z DVD RW in namestitvijo sistema ne bi smelo biti težav. Ubuntu celo ponuja DVD različico, ki ima že nameščene vse jezikovne pakete (na CD ne gredo, so preveliki).
  • uredil/-a 24. November, 2011
    V mojem primeru je k3b malce muhast, ker mi včasih noče predformatirati dvd-ja in moram postopek večkrat ponoviti (ugasniti program, vzeti dvd ven, dati nazaj noter... lalala) in je rahlo moteče. Samo to. Bom preživel. Zato sprašujem, če je še kakšna alternativa. Drugače krasen program. Gnomebaker mi tudi ni všeč :)

    Za dvd rw me nisi razumel, kaj sem hotel vprašati. RW je rewritable DVD (ponovno, večkratno zapisliv dvd). Zanima me, če so ti dvd-ji tudi primerni za inštalacijo sistema. Ker je malce škoda uničiti dvd/cd samo zato, da vidiš, kako izgleda kakšna distribucija in seveda veliko navlake.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Razumem da je RW rewritable, vendar je razlika samo v tem, da jih je mogoče brisati in prepisati. Če imaš na njemu gor recimo Ubuntu ISO bo delal natanko enako kot če bi imel DVD-R.
    Torej ti kar ;).
  • No fajn. Sicer ne vem, zakaj na to nisem že prej pomislil pa vendar...
    Hvala za pomoč. Lahko zaprete temo.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.