Ubuntu 11.10 in Nvidia geforce 6600GT gonilniki problem

Živjo,

Namesitl sem Ubuntu 11.10, vse lepo in prav, razen konzola(CTRL+ALT+F1,...) je nepregledna (ozadje je belo znaki so pa popolnoma deformirani) , dokler nisem namestil uradne gonilnike z nvidia strani. Z nvidia gonilniki se grafični način sploh ne zažene ampak ostane nekje sredi boota. Uradni gonilniki so na prejšnjem sistemu (10.10) delali povsem normalno. Tako da bi vas prosil za pomoč! Če se da z uradnimi gonilniki, drugače pa če mi lahko nekdo pove kako naj namestim odprtokodne gonilnike (nouveau).

Hvala!

ps: Preko recovery mode-a je konzola normalna in lahko izvajam ukaze!

Komentarji

  • Morda bi namestil raje uradne nvidia gonilnike z ubuntu strani? (sudo apt-get install nvidia-current)
    Jaz imam gf6200 ki ima mislim da isto jedro, pa mi s tem lepo dela. (okej, razen morda user switching, glej drugo temo)
  • Niber

    Hvala za odgovor, sem gonilnike z ubuntu strani. Ampak bom zgleda še pol leta na starem ubuntu-ju 10.10, ker mi kar pogosto sistem v 11.10 zamrzne.

    Lp: 1GOR
  • preberi to temo naloži boot-repair, ker je dobra rešitev da več ne zmrzuje
    pri meni je bil isti problem in je zdaj OK

    tema:
    [10.10] Ubuntu zmrzne

    povezava:
    https://www.ubuntu.si/punbb/topic/4970/
  • 1GOR Član
    uredil/-a 26. October, 2011
    strauski

    Hvala po probal!

    Zanimivo je da sem to temo že bral (ker pač berem forum) ampak mi ni na pamet prišlo, da imam mogoče podoben primer!

    Lp: 1GOR
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.