[rešeno] [wubi 11.10]Težava z blackscreen pri instalaciji

Lep pozdrav!

Imam težavo. Iz windows 7 zaženem install za ubunto (wubi 32bit) (imam laptop, 32bit), na disk D: in mu dam prostor (18GB). Začne se namestitev. Po koncu moram znova zagnati računalnik, lepo izberem ubunto piše da se bo kmalu končala namestitev in odšteva od 5 potem utripa "-" in nato se mi pojavi Black Screen(kot bi odklopil monitor), probam reset ne pomaga nič...Ima mogoče kdo kako idejo kaj bi lahko šlo narobe ? Oz. kaj moram narediti, da to popravim?

Nekaj sem že gledal da je problem v driverjih ali nekaj ali nekaj takega ampak ker sem bolj nov glede linuxa, nimam pojma kaj narediti :) Hvala vsem za pomoč.

Po istem postopku sem ze instaliral linux do sedaj sem imel 10.04.3 LTS desktop...

Komentarji

  • Kaj maš za en laptop? (konfiguracija)
  • Acer eMachines E725.
    16.6" HD LCD zaslon
    graficna intel@GMA 4500M up to 1244MB DVMT
    3GB rama
    procesor je pa pentium T4300
  • Pravijo da je problem z intel GMA 4500m.. in da je dejansko blackscreen samo svetlost na off

    http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=10745853#post10745853

    tole probaj
  • Najlepša hvala. Težava je odpravljena. :)

    Še enkrat hvala
  • Spet jaz :) No odloču sm se da bum kr tlele napisu. Recimo js sm nasnev Ubunto-ja prek windowsa, in se nism niti am uzev za sistemsko rezervo, ki mi jo je avtomatsko dalo na 17GB. No zanima me, če se da razšitit tole. K sm probaval neke programe preko wine pa tako, in začenja javljati da nimam prostora na disku. Ampak če grem recimo na windows vidim da je prostora še dost :)

    Lepo bi prosu za pomoč, če mogoče kdo ve :)
  • Slabo si se odloču - odpri novo temo.

    al pa uporabi Iskanje..dost je bilo govora o resize-u oziroma preoblikovanju particij
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.