LibreOffice dokumenta ne morem obnoviti

Živjo,

ravnokar mi je zmrznil sistem in sem ga moral po pol ure čakanja ugasniti s tipko. Pri tem sem imel odprt dokument iz libreoffice writerja in zdaj ga ne more obnoviti.

Najprej je javil, da je dokument zakenil drug uporabnik (čeprav ga ni), zato sem poiskal lock datoteko in jo odstranil. Dokumenta pa še kar ne more obnoviti.

Če ga odprem na drugem računalniku je videti prazen, se pravi pokvarjen.

Imate kako rešitev, ker sem dejansko izgubil 2 dni dela na seminarski nalogi. Zadnji backup je star cca 2 dni in res ne bi rad vsega pisal na novo.

hvala
kuharcek

Komentarji

  • Si vmes shranjeval? Samodejno shranjevanje moraš vklopiti v nastavitvah in le takrat lahko obnoviš dokument na zadnjo samodejno shranjeno različico.
  • vseskozi sem shranjeval in tudi vklopljeno imam samodejno shranjevanje na vsakih 15 minut, ampak kje so ti backupi
  • Sem že obnovil izpred nekaj dni, tako da sem izgubil relativno malo.
    Rešitve očitno ni, ker pokvarjen file je 0 bytov.

    lp
    kuharcek
  • Aha, očitno gre za hrošč: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1749111
    Uporabljaj Dropbox ali UbuntuOne za varnostne kopije, da se v prihodnosti izogneš takšnim zagatam.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Tudi Dropbox lahko zataji. Pri meni se je 1x zgodilo, da sem takoj ko sem datoteko shranil po nesreči brcnil na električni razdelilec (medtem ko je usklajeval datoteke). Datoteka je nato imela 0 bajtov, kljub temu da je bila prej uspešno shranjena.
    Nato sem obnovil prejšnjo različico in še 1x vse ponovil.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.