[rešeno][11.10] problem z zvokom pri usb napravi

Živjo
Na USB prenosnika imam priklopljeno zunanjo zvočno kartico Behringer UC6102, ki ima vhod za kitaro in en audio izhod. Izhod deluje normalno in v sistemu vidim vhod in izhod. Problem je z vhodom, saj signal iz kitare ne pride nazaj na izhod, da bi ga slišal.
Vhod lahko normalno posnamem z Audacity-jem, ga potem poslušam in tudi v nastavitvah zvoka se vidi, da raven vhoda naraste ko 'udarim' po kitari :)
Poizkušal sem tudi z Jackom, kjer je delovalo, vendar je imel signal kar nekaj zakasnitve, kar pa ni uredu.
Če ima kdo kako idejo, kako to rešiti, bi bil vesel, saj se že nekaj časa ukvarjam s tem problemom.
Sistem je ubuntu 11.10, prej sem imel 10.04 pa je bilo popolnoma enako.

Hvala

LP

Komentarji

  • Toliko o plug and playu na linuxu :) Pa smo spet pri ukazni vrstici ane andrejZ in ostali?

    Urbi mogoče težava tiči v pulseaudio, ker ni ravno najbolj kompatibilen s tovrstnimi zadevami. Poiskusi namestiti also: https://wiki.ubuntu.com/Audio/InstallingLinuxAlsaDriverModules pa potem poročaj kako je šlo?

    Lp
  • Evo, po dolgem času, je uspelo :D
    Malo sem sprobaval z raznimi programi, jack itd. , nato pa mi je uspelo s programom Patchage kjer je dokaj preprosto za nastavit. Samo povežeš USB input na USB output in deluje. :)

    lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.