[11.10] libre office mi ne odpira .pps datoteke

po pošti (thunderbird) dobim datoteko z končnico - .pps .To je datoteka ki sliko avtomatsko menja in v ozadju je glasba ,datoteko sicer odpre in muzika v ozadju igra ,slika pa stoji na miru in edino z desnim klikom lahko izklopim pps datoteko,ker dobivam veliko takšne pošte me to moti. Kaj naj še naložim, da bo stvar stekla.
Imam ubuntu 11.10 64bit

lp

Komentarji

  • V windowsih odpira z powerpoint-om normalno ,v linux pa .....
  • Uploadaj nekam eno tako datoteko da probamo tudi drugi.

    In ne vem čemu te toliko preseneča če neki od Microsofta se ne odpira na Ubuntuju/drugih Linux distribucijah.

    Microsoft ima vse svoje formate dokaj zaprte in posledično je slabša podpora za odpiranje teh formatov v drugih OS-ih.
  • Microsoft je drek kot vedno
    Kako pa naj uploadam da boste probali ,če ima kdo mail mu lahko posredujem
  • Iz ubuntu11.10 64bit sem prenaložil na 11.10 32bit (imel sem kar veliko težav z 64bit ) in zdaj datoteke podprte z powerpoint-om normalno delujejo brez težav.
    Torej kriv je bil 64bit OS

    lp
  • Ne vem kaj je bilo pri tebi narobe, vendar meni na 64 bit-nem 11.10 odpira ppt-je normalno. Najbrž sam OS ni kriv.
  • misliš pps ne ppt ,ker to je drug format
  • pps ali ppt je bolj ali manj isto sr****. Enega ti (libre)office odpre kar direkt v prezentaciji, enega pa v Impress - powerpointu, kjer ga lahko urejaš. Načeloma lahko iz ppt-ja narediš pps tako, da zamenjaš končnico.
  • Delalo ali ne ,pri meni je bilo tako kot sem opisal ,rešili nismo nič in, da pač tebi dragan75 dela meni to nič ne pomeni .zdaj lahko debatiramo v nezavest.
    Nisem pa spremenil 1z 64bit na 32bit zgolj zaradi tega ,ker je milijonkrat zmrznu pa programi so trokirali in
    edino igro ki jo z sinom igram Supertruxart je nonstop štekala in mi je preprosto vse presedlo .
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    strauski: če ti 32 bitni dela v redu, 64 bitni pa ne, potem ni dileme. Uporabljaj 32 bitnega pa je.

    Vendar pa moraš razumeti, da je težavo/napako težko odpraviti, če ni ponovljiva na več računalnikih.
  • Kako dolgo si pa počakal na prehod? Ker animacije v .pps datotekah so v LibreOffice absurdno počasne.
  • zdaj odpira hitro, prej pa ,kot sem na začetku teme opisal
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.