Dovoljenja

Živijo.

Uporabljam Ubuntu 11.10. in sem naletel na problem.

En program, ki ga uporabljam potrebuje dovoljenja za uporabo datotek na zunanjem disku (samo branje).
Problem se pa pojavi, ker je disk viden v mapi Media, ki ima samo root pravice, tako da ga program ne vidi.
Kako bi lahko tej mapi spremenil dovoljenja. Ali pa kako bi lahko v datotečnem sistemu dodal mapo s tem diskom?

Komentarji

  • ALT+F2
    gksudo nautilus
    najdeš mapo in spremeniš dovoljenja ( desn gumb na mapo/lastnosti/dovoljenja)
    tko bi mogl it.
  • Sedaj mi dovoli dostop v mapo media, usb diska pa notri ne vidi.
    Nautilus ne dovoljuje spreminjanja dovoljenj skupini oz. dovoljenja za ta program.
  • če zaženeš program kot root dela?
  • Kako to misliš. Ko so bile nastavitve na root ni imel dostopa oz. mapo media sploh ni odprl. Zdaj jo odpre, ampak najde samo BEF1-073D. My book mape pa ne.
  • recimo če program zažens kot root uporabnik.

    gksudo "komanda za zagon programa program" ->( najdeš jo kjer imaš "ikono" za zagon ->desn gumb ->lastnosti->command )

    se pravi npr za firefox :

    gksudo firefox
  • To je Program v ozadju; vsaj mislim. Imenuje se logitechmediaserver.
    Do nega in njegovih nastavitev dostopaš na 127.0.0.1:9000. In ob vsakem zagonu se zažene tudi sam, Tako da ob naslednjem zagonu ne vem, če bi tudi takrat delovalo.
    A obstaja mogoče način za permanentno montirat disk v Home razdelku?
  • Berny28 Član
    uredil/-a 14. January, 2012
    Živijo.
    Kako lahko zunanjemu USB disku spreminjam dovoljenja. Zdaj mi jih ne dovoli, čeprav sem v mapi medija, kamor mi ga naloži, uspel spremeniti dovoljenja iz root na skrbnika. Oz. da skrbnik spreminja datoteke; piše in briše.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.