SSHFS in geslo

Pozdravljeni,
v ukazni lupini se želim s pomočjo ukaza "sshfs" povezati na drugi računalnik. Zadeva deluje le da moram vedno vpisati geslo. Kako se lahko izognem vsakičnemu vpisovanju gesla. Želim, da se lahko prijavim na oddaljen računalnik "avtomatično", najraje kar ob zagonu.
Ker sem razmeroma "nov" v linuxu, prosim za pomoč tipa "for dummy".. ;)
Hvala!

Komentarji

  • Hvala za odgovor.
    Okoli tega se "vrtim" že ves čas, vendar moram VEDNO vpisati geslo.
    Tudi če natančno sledim primeru, od mene hoče geslo.
    Kje (kako) vpišem geslo.
    Hvala še enkrat!
  • jah..vedno ob uporabi 'sudo' ukaza boš mogel vpisat geslo.. tako to je v linuxu :)
    evo..ker si nov v linuxu..sem najdu eno še bolšo rešitev
    http://askubuntu.com/questions/43363/how-to-auto-mount-using-sshfs

    glej spodaj kjer piše 'gigolo'.. simple k pasulj ..sam parkrat klikneš pa je vse naštimano

    P.s. Ker opažam da imaš že en ustvarjen račun na forumu ti bom tistega drugega zbrisal (tam kjer je gmail.com)
  • Hvala še enkrat.
    Moja želja je, da avtomatiziram postopek, ko se linux strežnik prijavi na drug strežnik (edina možna povezava je ssh) ter kopira določene datoteke. Vse lepo in prav, vendar se nikakor ne izognem vpisu gesla. Po nekaterih člankih, naj bi se to vendarle dalo (http://www.howtoforge.com/mounting-remote-directories-with-sshfs-on-ubuntu-11.10), vendar v praksi, vsaj, kakor sem poskušal, ne deluje. Vedno hoče geslo.

    Ja, lepo prosim da izbrišete ..gmail račun.
    Hvala še enkrat za pomoč.
  • Tisti gigolo ima možnost za "auto connect"..js pa bi na tvojem mestu naredu eno stvar.. zrihtal bi na drugem strežniku (tam kjer laufa SSH in na katerega se povezuješ) da se lahko povežeš samo s certifikatom..in brez gesla..
    in nato generiraš certifikat in ga preneseš na svoj računalnik...takrat pa ne bi smelo več zahtevat gesla..ker se identificiraš s certifikatom

    P.s. Kot berem na tvojem linku je tudi ta tip to tako naredu..s certifikatom in nato več ne rabiš gesla :)
    Glej stran 2. tistega linka
  • Tega pa nisem probal. Poskusim, če se to da. Tisti drugi strežnik je v bistvo vmware esxi.
    Sporočim. Hvala.
  • Žal, ne gre oziroma ne znam.
    Karkoli počnem, hoče geslo. In pika!
  • Sej ti pravim.. sudo ukaz VEDNO zahteva geslo (no ne vedno..dokler ti ne poteče seja ampak pustmo to zdej)..
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.