DVD v XVID

Živijo.

Dobil sem nekaj dvd risank v izposojo. Jaz bi pa zdaj rad te dvd-je prekodiral v Xvid in nastavil jezik ali pa podnapise in shranil na disk. Kateri program mi svetujete. Za transmagedon so deljena mnenja. Veliko jih pravi, da program spoloh ne deluje, drugi ga spet hvalijo,...

Mi zna kdo svetovat kakšen program? Ali pa tudi tega.
Vnaprej hvala za pomoč.
«1

Komentarji

  • Niber Član
    uredil/-a 22. January, 2012
  • Poizkusil sem ga inštalirat samo ne najde vseh datotek in ga ne uspe inštalirat na ubuntu 11.10. Kaj pa glede dvd-kodirnik ogmrip, ki je v programskem središču? Ga pozna kdo?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Če daš sudo apt-get handbrake po tem ko si dodal ppa, ki ga je linkal niber, napiše kaj?
  • Berny28 Član
    uredil/-a 23. January, 2012
    Ko vpišem sudo apt-get handbrake napiše:

    E: Neveljavno opravilo handbrake

    Oziroma:
    bernard@bernard-1005HA:~$ sudo apt-get install handbrake
    Branje seznama paketov... Končano.
    Gradnja drevesa odvisnosti
    Branje podatkov o stanju... Končano.
    E: Ni mogoče najti paketa handbrake
    bernard@bernard-1005HA:~$

    Dvd-kodirnik ogmrip pa mi ni všeč, ker mi ne dovoli izbirati kompresije. Za xvid mi samo določi 700 MB. Jaz bi rad boljšo kvaliteto.
  • sudo apt-get install handbrake-gtk
  • bernard@bernard-1005HA:~$ sudo apt-get install handbrake-gtk
    [sudo] password for bernard:
    Branje seznama paketov... Končano.
    Gradnja drevesa odvisnosti
    Branje podatkov o stanju... Končano.
    E: Ni mogoče najti paketa handbrake-gtk
    bernard@bernard-1005HA:~$

    Tudi tako ne deluje. Žal.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    To zato, ker iz neznanega razloga niso naredili različice za 11.10. Sem poslal mail razvijalcu. Načeloma je to enostavna stvar, zato pričakujem, da bo do jutri zvečer že odpravljena.
  • Se mi je zdelo. Že dva dni visim na googlu in iščem varijante , pa nikakor mi ne uspe.
    Hvala.Pa bom poskusil še jutri.
    Kaj pa vsi dodatki in kodeki? So v Inštalaciji al jih moraš še dodatno inštalirat?
  • Niber Član
    uredil/-a 23. January, 2012
    Morda kar neposredna povezava: https://launchpad.net/~stebbins/+archive/handbrake-releases/+files/handbrake-gtk_0.9.5-1ppa1%7Enatty1_amd64.deb.
    Itak je samo en paket, tako da programskega vira pravzaprav ne pričakuješ. Natty varianta dela tudi na oneiricu.
  • Kaj ta verzija dela tudi na 32 bit-nem sistemu al je samo za 64 ?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Razvijalec mi je odgovoril, da je zadnja stabilna različica handbrake prestara, da bi delala na 11.10.

    On je priporočal namestitev nightly ppa-ja (ppa:stebbins/handbrake-snapshots), kar pomeni da se lahko program včasih sesuje.

    Zdaj če kljub temu različica za 11.04 dela, potem ti priporočam, da namestiš to različico.
  • Sem Poskusil, pa mi ni uspelo.
    Bi brosil, da mi razloži kje jo najdem in kako jo naložim, ker meni napiše, da je ne najde na tistih linkih, ki ste jih napisali.
    Se opravičujem če sem mogoče malo trd, prosim za razumevanje.
  • Odpri terminal..in kopiraj naslednje ukaze
    sudo add-apt-repository ppa:stebbins/handbrake-snapshots
    sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
    nato še namestiš handbrake
    sudo apt-get install handbrake-gtk
  • Kaj pa za verzijo za ubuntu 11.04, ker nova naj nebi bila stabilna?
  • isti postopek
  • Sem poizkusil po gornjem linku, pa mi je napisalo, da tu ni stabilnih izdaj?
    Kje dobim stabilno?
  • Niber ti je posredoval link par postov višje za 64bit... mat3j pa za 32bitni PC :)
  • Direktno iz linka, mi ga programsko središče noče inštalirat. Večkrat sem poskušal in enostavno zmrzne. Tudi po 15-ih minutah se nič ne zgodi. Prosim če mi kdo napiše postopek za terminal. Iz linka ne znam namestit. Rabil bi kakšen ppa ali razlago.

  • wget https://launchpad.net/~stebbins/+archive/handbrake-releases/+files/handbrake-gtk_0.9.5-1ppa1~natty1_i386.deb && sudo dpkg -i handbrake-gtk_0.9.5-1ppa1~natty1_i386.deb
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.