PCLinuxSLO

Že kar nekaj časa se trudim Linux približati uporabnikom, ki o računalništvu vedo zelo malo ali nič, želijo pa varen, stabilen in predvsem preprost operacijski sistem za vsakdanjo rabo.
Menim, da so se moje dosedanje predelave Ubuntu Linuxa - Slobuntu - v dobršni meri približale temu cilju.

Ugotavljam pa, da namizji Unitiy in Gnome 3 za moje cilje nista primerni. Kubuntu, ki uporablja namizje KDE, pa po kvaliteti močno zaostaja za Ubuntujem, kar so spoznali tudi pri družbi Canonical.

Nekaj časa sem preizkušal najbolj priljubljene distribucije, ki uporabljajo namizje KDE - Fedora, OpenSuSE, Mageia, PCLinuxOS - in izbral slednjega ter pripravil poslovenjeno različico - PCLinuxSLO.

image

image

Zanima me, ali se članom Ubuntu skupnosti zdi primerno, da se to sporočilo in povezava do torrenta na Linuxtrackers objavi na teh straneh?

Komentarji

  • Meni se zdi primerno in me zanima.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Ni problema. Kar napiši novico in objavi :)
  • MATJA_KAE_92 je dejal/-a:

    Ugotavljam pa, da namizji Unitiy in Gnome 3 za moje cilje nista primerni. Kubuntu, ki uporablja namizje KDE, pa po kvaliteti močno zaostaja za Ubuntujem, kar so spoznali tudi pri družbi Canonical.
    To seveda ne drži. Canonical je spoznal da ima denar le za oglaševanje in podporro enemu produktu in pač fura Gnome oz. zdaj Unity namizje. KDE je prej imel enega plačanega razvijalca ostali pa so bili iz skupnosti. Glde na to da ga Cannonical ni posebej oglaševal in izpostavljal na svoji strani razumljivo tudi zanimanja zanj ni bilo pretiranega.

    Ne vem ravno v če naj bi Kubuntu zaostajal za Ubuntu. Oba imata isto jedro. Glavna razlika je le v namizju KDE in KDE programih. Pravzparav sem sam naletel le na eno težavo (in še ta je verjetno odpravljena v kasnejši verziji od verzije 10.10) in sicer da se samba ne namesti pravilno oziroma da manjka ena knjižnica ob namestitvi.

    to je edino kar lahko ugotovim glede kvalitete implementacije KDE na njihovo Ubuntu jedro. Vem pa da so zadnje verzije imele težavo z Muon, ki je šele v povojih. naj bi sicer bil hitrejši in boljši kot kpackagekit. ampak spet je to samo aplikacija, ki se jo zlahka zamenja z drugo. Moram reči, da mi pravzaprav ni jasno zakaj ne uporabijo kar software centra. mogoče se bodo zdaj stvari spremenile, ko bo celoten razvoj opravila skupnost.

    Xubuntu bazira na skupnosit in je fantastičen. Lubuntu še ni čisto tam, se pa zelo lepo razvija v stabilno in enostavno distribucijo primerno za starejše mašine.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Glede Kubuntuja je tako, da bo po novem še malce bližje vanilla izkušnji KDE, kar sploh ni nujno slabo.

    Glavna razlika je IMO slabša vključitev Canonicalovih stvari v Kubutnu (Ubuntu One, Music store, Software Center in podobno). Če tega ne potrebuješ, mislim, da ni krize.
  • MATJA_KAE_92 Pisec novic
    uredil/-a 8. March, 2012
    gregor3000 je dejal/-a:


    ....Vem pa da so zadnje verzije imele težavo z Muon, ki je šele v povojih. naj bi sicer bil hitrejši in boljši kot kpackagekit. ampak spet je to samo aplikacija, ki se jo zlahka zamenja z drugo....
    Ja, na primer. Še enkrat preberi moj prvi stavek:
    Že kar nekaj časa se trudim Linux približati uporabnikom, ki o računalništvu vedo zelo malo ali nič, želijo pa varen, stabilen in predvsem preprost operacijski sistem za vsakdanjo rabo.
    Gre za ljudi iz moje starostne skupine, ki smo luč sveta zagledali sredi prejšnjega stoletja, ki se spomnimo, kdaj smo prvič videli televizijo, ki smo se igrali "ravbarje in žandarje" in "zemljo krast", ki v srednji šoli niti o kalkulatorjih nismo vedeli ničesar. Prve računalnike smo kupili svojim otrokom - ko so bili oni v srednji šoli, večinoma pa so tudi naši vnuki že bolj spretni pri računalnikih, kot mi. :D
  • Meni je tudi zanimiv,saj sem ga že sprobal,a sem imel probleme z sloven.jezikom
  • MATJA_KAE_92 je dejal/-a:
    Gre za ljudi iz moje starostne skupine, ki smo luč sveta zagledali sredi prejšnjega stoletja, ki se spomnimo, kdaj smo prvič videli televizijo, ki smo se igrali "ravbarje in žandarje" in "zemljo krast", ki v srednji šoli niti o kalkulatorjih nismo vedeli ničesar. Prve računalnike smo kupili svojim otrokom - ko so bili oni v srednji šoli, večinoma pa so tudi naši vnuki že bolj spretni pri računalnikih, kot mi. :D
    ja se strinjam, ampak hotel sem reči da bo verjento Muon stabilen v 12.04, do takrat pa je Kpackagekit precej prijazen. edino kar je (in zaradi česar so začeli z Muonom) je da je malce počasnejši. Pa po mojem če bi namesto tega dal ubuntu software center ali pa Mint ima tudi zanimivo rešitev...

    Ah stari Gnome je bil super za začetnike. samo glavne nastavitve in to je to. enostaven, logični meniji... mogoče bo Cinemon oz. novi Gnome fallback spet podoben staremu.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.