HP XW6200, pregrevanje v idlu, sistem šteka

cadaver Član
uredil/-a 6. February, 2013 v Težave s strojno opremo
Pozdravljeni

Na HP XW6200 sem naložil ubuntu 12.04.1 LTS. Na tem računalnku so še WIN XP ampak na povsem drugem HDD.
Instalacija je potekala brez problemov. Na začetku je sam razdelil disk na dve particije, sem rekel ok, naj mu bo
in nadaljeval z instalacijo.
Ob instalaciji je potegnil dol še udate in v cca 15-20 minut je bil OS nameščen in sem lahko malo pogledal kaj ponuja. System je bil lepo odziven, kot sveža instalacija XP.
Vse ok do tu.
Računalnik sem pustil laufat v idlu, šel v službo in ko sem prišel domov so ventilatorji tulili kot bi renderiral v 3Dmaxu. Komp je bil zelo vroč.
Kurzor se je premikal v intervalih, štekalo je zapo3,14zdit. Sledil je reboot in ista pesem.
Hotel sem formatirat cel disk iz Win XP ampak ga vidi samo pol oz. eno particijo ki je prazna.
V računalniku so trije diski, 2 X 160 GB sata (win xp in podatki) in en SCSI 72GB kjer je nameščen Ubuntu.

PC specs
HP XW6200
CPU: 2X Xeon 3,0 GHz (P4 base irwindale)
RAM : 2GB PC 3200 ecc
Grafika: nVidia GF 8800gt
storage: 2X sata 160 GB 7200rpm , 1x SCSI 72GB 15000rpm (ubuntu)

računalnik na xp-jih deluje bp cca 8 let.

Je ubuntu 12.04.1LTS prehud za ta komp oz. kaj mi je naredit?
Na HP strani pravijo da je podprt v Red Hat 7.3

Če ubuntu zaženem iz cd-ja dela. Hotel sem povozit instalacijo ubuntuja z svežo pa pravi da so neki problemi z particijami.

Rad bi se malo seznanil z linuksom in kasneje na ta komp namestil serversko verzijo in ga uporabljal kot domači server za multimedijo in FTP za frende... share...

Komentarji

  • Ubuntu ni prehud za ta komp..

    Gonilnike za grafično si namestil? Ker to je po moje edini razlog zakaj se ventilatorji nenadzorovano tulijo..
    Pametno pa bi bilo da še enkrat zalaufaš ubuntu ter preveriš temperaturo ter dejavnost programov v ozadju.

    Lahko se izogneš namestitvi gonilnikov z grafično tko da kar takoj daš različico za strežnike gor :D
  • Gonilnike za grafično sem naložil, izbral iz seznama... bili so 4 verzije z nvidio in zadeva je delala.

    Hja, ubuntu mi je bil všeč na prvi pogled tako da bi se še malo zabaval z njim. Z serverjem pa bi se za=baval čez nekaj časa ko dobim en ugoden večji disk za storage.

    Pripravljen sem še enkrat instalirat ubuntu in pustit grafiko pri miru ampak nikakor ne morem formatirat diska.
    Sem probal iz live cd-ja pa nea gre. Windows pa vidi sam eno 35GB particijo ki pa je prazna (kreirana v ubuntu)
    Drugo particijo kjer je linux pa žal ne vidi.
  • cadaver, v live imaš na voljo program gparted, z njim lahko urediš/formatiraš razdelke na disku...
  • cadaver je dejal/-a:
    . Windows pa vidi sam eno 35GB particijo ki pa je prazna (kreirana v ubuntu)
    Drugo particijo kjer je linux pa žal ne vidi.
    saj je tudi ne bo, ker windows brez posebnih orodij ne more brati ext4 datotečnega sistema.

    ne formatiraj diska ampak pobriši particije. lahko v windows disk managerju. http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/snap_disk_admin.mspx?mfr=true

    sicer pa uporabi gparted na linux live.

    mimogrede strežnik tako ali tako verjetno ne bo imel grafične. pa tudi uporabniški vmesnik (če sploh bo) bo drug.
  • cadaver Član
    uredil/-a 7. February, 2013
    pa saj ni res... dvakrat sem napisal sporočilo v temo pa sem se dvakrat moral na novo logirat v forum s tem da je sporočilo šlo v maloro.
    čist sem pissed off

    torej... namestil 10.4 64 bit PC
    dela bolje kot 12.4 še vedno pa neuprorabno... čakal čakal čakal...
    mozila poje 100% proca... beda
    Pod XP mi laufajo 3 hude aplikacije pa še vedno normalno dela mozila, pa ni proc na 100%

    Tema.

    Probal bom še eno lightweight verzijo, če pa še to ne bo potem pa lahko veste kaj si bom mislil o linuksu.
  • Za težave je najverjetneje kriva nezdružljivost Unitya z nameščenimi gonilniki ali pa hrošč v nameščenih nVidiinih gonilnikih. Rešitev je da preizkusiš drugo namizje ali pa preneseš posodobljene gonilnike iz nVidiine strani.
  • Torej me čaka še ena nočna danes...

    Tako hitro se ne vdam.

    Pač nisem navajen da me računalo takole žoka s hrbta.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.